Maxresdefault

Eesti filmid

  • Kevade

    Kevade
    "Kevade" on 1969. aastal valminud Tallinnfilmi mängufilm, mis põhineb Oskar Lutsu jutustusel "Kevade".
    1. aastal valisid eesti filmikriitikud "Kevade" läbi aegade parimaks Eesti mängufilmiks. Valimist korrati 2011. aastal filmiajakirjanike, õppejõudude ja spetsialistide poolt ning siis jäi "Kevade" kolmandale kohale filmide "Sügisball" (2007) ja "Hullumeelsus" (1968) järel.[1] 30. aprillil 2012 kuulutati "Kevade" Eesti sajandi filmiks.
  • Viimne reliikvia

    Viimne reliikvia
    "Viimne reliikvia" on Eesti film aastast 1969. Filmi süžee põhineb Eduard Bornhöhe romaanil "Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad". Eesti filmi saja aasta juubeli puhul 2012. aastal valiti "Viimne reliikvia" parimaks nii filmi "kildude" kui ka laulude poolest.
  • Suvi

    Suvi
    "Suvi" on Oskar Lutsu kirjutatud lühiromaani "Suvi" põhjal valminud Eesti film. "Suvi" on filmi "Kevade" järg. Režissöör oli Arvo Kruusement nagu "Kevadelgi", stsenaariumi kirjutas Paul-Eerik Rummo.
    "Suvi" esilinastus 1976. aastal.
  • Sügis

    Sügis
    "Sügis" on 1990. aastal valminud Tallinnfilmi film, mille stsenaarium põhineb Oskar Lutsu romaanil "Sügis" ja jutustusel "Argipäev".
  • Nimed marmortahvlil

    Nimed marmortahvlil
    "Nimed marmortahvlil" on Eesti sõjafilm, mis põhineb Albert Kivika romaani "Nimed marmortahvlil" ainetel. Film keskendub Eesti Vabadussõjas sõdinud koolipoiste saatusele. Filmi võtted algasid 8. veebruaril 2002 ning kestsid kaks kuud.[1] Film esilinastus Eesti kinodes sama aasta 1. novembril. Film kogus kinodes ligi 168 000 vaatajat, mis oli kuni aastani 2016 Eesti kinokülastuse rekordiks.
  • Punane elavhõbe

    Punane elavhõbe
    "Punane elavhõbe" on Eesti 2010. aasta põnevusfilm, mille on lavastanud Andres Puustusmaa. Film põhineb Andres Anvelti esikromaanil "Punane elavhõbe", Anvelt on kirjutanud ka filmi stsenaariumi ja oli võtteplatsil konsultant.
  • 1944

    1944
    Elmo Nüganeni mängufilm käsitleb 1944. aasta sõjasündmusi Eestis. Tegevus hargneb Sinimägede lahingutest juulis kuni Sõrve sääre vallutamiseni Punaarmee poolt novembri lõpus. Sõda näidatakse mõlema osapoole – Saksa armees ja Punaväes sõdivate eestlaste silme läbi. Valikuid tuleb langetada mitte ainult sõduritel, vaid ka nende lähedastel.
  • Klassikokkutulek

    Klassikokkutulek
    Mart (Mait Malmsten), kes elab koos naise Juta (Maarja Jakobson) ja hilisteismelise pojaga korralikus väikekodanlikus eramus, leiab ühel hommikul postkastist kutse keskkooli lõpetamise 25. aastapäeva klassikokkutulekule. Esimestest ealistest iseärasustest tulenevate tervisehädade küüsis püüab ta näidata ennast nooruslikuma ja hooletumana. Keskkooliaegade meenutuseks ühinevad Mardiga kaks kunagist parimat klassivenda.
  • Eia jõulud tondikakul

    Eia jõulud tondikakul
    'Eia jõulud Tondikakul" on üks Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks loodud filmidest. Tegemist on seiklusrikka kogupere jõulufilmiga, mis esilinastus detsembris 2018. Filmi autor ja lavastaja on Anu Aun. Film valmis filmistuudiote Luxfilm ja Kinosaurus Film koostöös.
  • Tõde ja õigus

    Tõde ja õigus
    Lootusest ja teotahtest pakatav Andres tuleb koos noore abikaasa Krõõdaga võlgu ostetud soisele talukohale uut elu rajama. Vargamäe Mäe talust peab saama koht, mis perekonna eest hoolitseb. Majapidamine nõuab palju tööd ja järjekindlust – algab elukestev võitlus nii looduse ja saatuse kui ka kiusliku naabrimehe Pearu poolt mängitavate vingerpussidega.
  • Talve

    Talve
    "Talve" on Oskar Lutsu Paunvere lugude põhjal valminud Eesti film. "Talve" on filmi "Sügis" järg.
  • Soo

    Soo
    Oskar Lutsu samanimelisel jutustusel põhinev mängufilm "Soo" on põnevusest pakatav armastusfilm, mis viib meid 1917. aastasse, kui Euroopas möllas Esimene Maailmasõda ja Eesti idapiiri taga lahvatas revolutsioon..