Download (4)

Teine mailma sõda

By RainAkk
  • Jaapani sissetungi Mandžuuria

    Jaapani sissetungi Mandžuuria
    Jaapan tungib Mandžuuria, järgneb Mandžuura kriis
  • Prantsuse-Nõukogude lepingu vastastikuse abistamise

     Prantsuse-Nõukogude lepingu vastastikuse abistamise
    Prantsuse-Nõukogude lepingu vastastikuse abistamise oli kahepoolse lepingu kahe riigi vahel, mille eesmärgiks on katvate Natsi-Saksamaa 1935. aastal selleks, et vähendada ohtu Kesk-Euroopast.
  • Teine Italo-Ethiopian sõda

    Teine Italo-Ethiopian sõda
    Teise Italo-Etioopia sõda, mida nimetatakse ka teise Italo-Abessiinia sõda, oli koloonia sõda.
  • Teine Hiina-Jaapani sõda

    Teine Hiina-Jaapani sõda
    Teine Hiina-Jaapani sõda oli sõjalise konflikti võidelnud peamiselt vahel Hiina Vabariigi ja Empire Jaapani alates 7. juuli 1937 kuni 9. september 1945.
  • Anscluss

    Anscluss
    Idee Anschluss hakkas pärast Saksamaa ühinemist välistatud Austria ja Austria sakslaste Preisi domineerivad Saksa rahvusriigi 1871. Pärast Teise maailmasõja lõppu I 1918, Vabariigi Saksa-Austria püüdis Liidu Saksamaa, kuid lepingu Saint Germain ja Versailles 'keelas nii liidu jätkuva kasutamise nime "Saksa-Austria ja lõikamine mitme territooriumi nagu Sudeedimaa välja.
  • Müncheni kokkulepe

    Müncheni kokkulepe
    Müncheni kokkulepe oli asula võimaldab natsi-Saksamaa anneksiooni osad Tšehhoslovakkia mööda riigi piire peamiselt asustatud saksa kõlarid, mille jaoks uus territoriaalne nimetust "Sudeedimaa" võeti kasutusele.
  • Anglo-Poola sõjalise liidu

    Anglo-Poola sõjalise liidu
    Sõjavägi vaheline liit Suurbritannia ja Poola vormistati Anglo-Poola kokkuleppe 1939. ja järgnevate lisadega 1940. ja 1944. [1] vastastikuse abi osutamist sõjalise sissetungi Saksamaalt, nagu on täpsustatud salaprotokoll.
  • Saksa okupatsiooni Tšehhoslovakkia

    Saksa okupatsiooni Tšehhoslovakkia
    Saksa okupatsiooni Tšehhoslovakkia algas Saksa annekteerimist Tšehhoslovakkia Põhja- ja Lääne-piirialadel, varem on osa Saksa-Austria ühiselt nimetatakse Sudeedimaa, tingimustel toodud Müncheni kokkuleppe. Saksa liider Adolf Hitleri ettekääne see tegevus oli väidetavalt privations tekitamisele sakslaste elavate nendes piirkondades. Uus ja ulatusliku Tšehhoslovakkia piiri kindlustused ka asuvad samas piirkonnas.
  • 1939 Saksa ultimaatumi Leedu

    1939 Saksa ultimaatumi Leedu
    1939 Saksa ultimaatumi Leedu oli suuline ultimaatumi esitatud Juozas Urbšys välisminister Leedu Joachim von Ribbentrop, välisminister natsi-Saksamaa, 20. märtsil 1939. Sakslased nõudsid, et Leedu loobuma Klaipeda piirkond, mis oli lahti Saksamaa pärast I maailmasõda, või Wehrmachti vallutada Leedu. Pärast aastaid kestnud kasvavate pingete Leedu ja Saksamaa, suurendades natside propaganda piirkonnas ning jätkas Saksa laienemine, nõudlus oodati.
  • Teraspakt

    Teraspakt
    Teraspak, tuntud ametlikult nagu pakti Sõprus ja Itaalia Saksamaa ja Itaalia vahel, oli sõjaline ja poliitiline liit Kuningriigi vahel Itaalia ja Natsi-Saksamaa.
    Teraspakt
  • Molotov-Ribbentropi pakt

    Molotov-Ribbentropi pakt
    "Saksa-Nõukogude Mitte kallaletungi leping" suunab siin. Sest Weimari-ajastu Saksa-Nõukogude Mitte kallaletungi leping vt lepingu Berliinis.