Ajatelg

  • Jan 1, 1000

    Küttide-korilaste perekond

    Küttide-korilaste perekond
    Hunter-Gatherer perekonnad olid esimesed ühiskondlike perekondade vorme. Hunter-Gatherer perekonnad loodi mitteametlike abielude kaudu, kus pereliikmed sõltusid üksteisest toidu ja ellujäämise nimel. Naised ja lapsed kogusid ürte, pähkleid, puuvilju, köögivilju ja muud, mida korjamise teel leida võis. Mehed pidid veetma oma aega jahil ja liha tooma oma peredele koju.
  • Jan 1, 1300

    Põllumajanduse perekond

    Põllumajanduse perekond
    Põllumajanduspered hakkasid moodustuma, kui kütid-korilased leidsid ühest piirkonnast viljakat maad ja palju loomi. Talus kasvatati toitu ja kodustati loomi, mis kaotas vajaduse küttimise ja koristamise järele. Paarid hakkasid rohkem lapsi saama, et luua tööjõudu ja edukalt põllumaad ülal pidada. Kokkulepitud abielud ja polügaamia muutusid populaarseks tänu sellele, et tulemuseks oli rohkem lapsi talusse tööle.
  • Jan 1, 1300

    Põllumajanduse perekond

    Enamik lapsi jäi pärast abiellumist koju, et peretalus edasi aidata. Lõpuks viib see selleni, et koos elavad väga suured suurpered.
  • Eelindustriaalne perekond

    Eelindustriaalne perekond
    Paljud inimesed kolisid taludest küladesse ja linnadesse ning asutasid koduettevõtteid. Majandusel oli sel ajal raskusi. Abielu muutus majanduslikuks vajaduseks, kuna vallalistel naistel oli peaaegu võimatu tööjõul tööd saada. Enamik paare olid praegu monogaamsed ja neil oli vähem lapsi, kuna neid polnud enam tööjõuks vaja, eluase oli palju väiksem ja majandus oli väga kehv. Lapsed olid aga endiselt hädavajalikud, sest täiskasvanuikka jõudis alla 50%.
  • Period: to

    Eelindustriaalne perekond

    Tööstusaegses peredes oli palju lapsi. Eelindustriaalsel perioodil iseloomustas pereelu perepõhise majanduse domineerimine, mida siin lehel pildiliselt lähemalt käsitletakse. Kõik pereliikmed töötasid soo ja vanuse järgi produktiivsete ülesannetega.
  • Tööstuslik perekond

    Tööstuslik perekond
    Kui noored abiellusid, kolisid nad pere juurest ära, sest suutsid end nüüd ära elada. Perekond, kellega täna kõige tuttavam oleme, hakkas sel ajastul kujunema.
  • Tööstuslik perekond

    Tööstuslik perekond
    Paljud mehed hakkasid nüüdsest väljaspool kodu töötama seoses linnade ja alevite tehaste tootmisega. Loodi palgapõhine tööjõud. Mehed läksid tööle, naised aga jäid koju kodu ja laste eest hoolitsema.
  • Kaasaegne Kanada perekond

    Kaasaegne Kanada perekond
    1. aastate alguses hakkasid naised meeste kõrval töötama väljaspool kodu. See toob kaasa palju uusi peretüüpe, nagu kahe sissetulekuga perekond ja DINK perekond. Laste sündimus hakkas pidevalt langema keskmiselt 1,5 lapseni Kanada leibkonna kohta. Naistele anti rohkem õigusi, näiteks rasedus- ja sünnituspuhkus, mis võimaldab emal ajutiselt tööturult lahkuda, et lapsi kasvatada.