-
Jobboldali Ifjúsági Közösség
A Jobbik Magyarországért Mozgalom elődszervezete volt a Jobboldali Ifjúsági Közösség, amely 1999-ben alakult. A szervezetet főként a nemzeti értékek mellett kiálló, jobboldali keresztény-konzervatív fiatalok alkották. Az elnök Kovács Dávid lett.
(https://www.counterextremism.com/threat/jobbik) -
2002-es országgyűlési választás
A 2002-es országgyűlési választáson elbukott a jobboldal. Az MSZP, valamint az SZDSZ alakított kormányt. Ennek hatására egyre inkább kezdett igény lenni egy radikálisabb, jobboldali pártra.
(https://static.valasztas.hu/onkval2006/hu/15/ogy2002.html) -
Jobbik Magyarországért Mozgalom
A 2002-es választás után a jobboldali Fidesz ellenzékbe került, a MIÉP pedig kiesett a parlamentből. Így a Jobboldali Ifjúsági Közösség párttá alakult, Jobbik Magyarországért Mozgalom néven. A radikálisabb jobboldali szavazókat akarták megszólítani, egy alternatívát nyújtani számukra.
(https://www.jobbik.hu/) -
Period: to
Jobbik elnöke Kovács Dávid
-
-
2006-os országgyűlési választás
A MIÉP-pel hoztak létre egy szövetséget, MIÉP - Jobbik a Harmadik Út néven. Azonban a parlamentbe nem jutottak be, így az együttműködés nem folytatódott.
(https://www.counterextremism.com/threat/jobbik) -
Period: to
Jobbik elnöke Vona Gábor
-
Bethlen Gábor program
Radikális program, erős nemzeti szellemiséggel. Fontos kiemelni, hogy nyíltan szembement társadalmi csoportokkal ("cigány bűnözés megállítása"). A párt támogatottsága nőtt, köszönhetően a cigánysággal szembeni erős propagandának (pl. olaszliszkai lincselés).
(https://24.hu/belfold/2013/03/12/husz-eve-is-eros-volt-a-ciganyellenesseg/) -
Magyar Gárda
A Bethlen program egy része volt, mely céljának a rendvédelmet tekintette, azonban a cigánysággal kapcsolatos megnyilvánulásai éles vitákat váltottak ki. Végül a bíróság 2009. július 2-án oszlatta fel őket.
(https://index.hu/belfold/garda380/) -
2009-es európai parlamenti választás
A kormányoldal csúnya vereséget szenvedett. A jobboldal, de főként a Jobbik sikereket ért el. 3 jelöltet is küldhettek az Európai Parlamentbe, ez igazán nagy áttörés volt számára. (Morvai Krisztina, Balczó Zoltán, Szegedi Csanád)
(https://static.valasztas.hu/dyn/ep09/outroot/hu/patko.htm) -
2010-es önkormányzati választás
Az összes megyei közgyűlésbe bejutott minimum egy jobbikos jelölt. Összesen 57 megyei közgyűlési helyet szerzett, ezzel a harmadik lett az MSZP mögött. A közgyűlési helyek 14,58%-át szerezte meg. Országosan 10 jobbikos polgármester lett.
(https://static.valasztas.hu/dyn/ov10/outroot/onkdin/elemind.htm) -
„Radikális változás”
A „Radikális változás”, a 2010-es országgyűlési választásra szánt pártprogramjuk volt. A korábbi elvek és célkitűzések mellett kiemelten foglakozott a politikai bűnözéssel is.
(https://gondola.hu/cikkek/69466) -
2010-es országgyűlési választás
2010-es országgyűlési választásokat megelőzően a Jobbik erősen kampányolt, aminek meg is lett az eredménye. 47 képviselőt küldhettek a Parlamentbe.
(https://static.valasztas.hu/dyn/pv10/outroot/vdin2/hu/l50.htm) -
Jobbik Ifjúsági Tagozat
(2011. márciusában megalapították a Jobbik Ifjúsági Tagozatot, így a pártnak saját ifjúsági szervezete lett. Valamint 2011 év végére a közvélemény-kutatások alapján a második legnépszerűbb párttá és egyben a legnépszerűbb ellenzéki párttá vált a Tárki közlése szerint.) (https://www.jobbikit.hu/) (https://www.tarki.hu/hu/news/2011/kitekint/20111123.html) -
EU-ellenes demonstráció
2012-ben a brüsszeli Eu-s törvénymódosításokat követően a Jobbik EU-ellenes demonstrációt szervezett, amelyen az Európai Unió zászlaját is elégették.
(https://hvg.hu/itthon/20120114_eu_ellen_tuntetett_jobbik) -
Magyar Tavasz Mozgalom
Februárban, a Jobbik évértékelő rendezvényén jelentette be Vona Gábor a Magyar Tavasz Mozgalom létrejöttét, melynek célja önmeghatározásuk szerint a nemzeti érzelmű fiatal értelmiség összefogása. -
2014-es országgyűlési választás
2014-ben az országgyűlési választáson a párt a szavazatok 20,3%-át szerezte meg, ezzel 23 képviselőt küldhetett az Országgyűlésbe.
(https://static.valasztas.hu/dyn/pv14/szavossz/hu/l50.html) -
2014-es európai parlamenti választás
A Jobbik 3 képviselőt küldhetett az Európai Parlamentbe 2014-ben. (Morvai Krisztina, Balczó Zoltán, Kovács Béla) Ezzel a második legjobban szereplő párt volt.
(https://www.europarl.europa.eu/elections2014-results/hu/country-results-hu-2014.html) -
Tapolcai időközi országgyűlési választás
A 2015. április 12-én megtartott tapolcai időközi országgyűlési választást a Jobbik jelöltje, Rig Lajos nyerte, így a párt megszerezte első egyéni mandátumát a magyar Országgyűlésben, képviselőinek száma pedig 24-re nőtt.
(https://www.origo.hu/itthon/20150416-a-jobbikos-rig-lajos-nyerte-a-mandatumot-a-vasarnap-tartott-tapolcai-idokozi-orszaggyulesi.html) -
Valódi Nemzeti Konzultáció
A Jobbik 2016. január 30-án Valódi Nemzeti Konzultációt hirdet az egészségügy, a korrupció és az oktatás tárgykörében. Vona Gábor pedig országjárásba kezd.
(https://mandiner.hu/tag/valodi_nemzeti_konzultacio) -
"Néppártosodás"
Vona Gábor április 20-án bejelentette, hogy a Jobbik három alelnökét nem engedi indulni a párt tisztújító közgyűlésén. Ezzel azonban a Jobbik tábora ketté szakadt, hiszen a legradikálisabb politikusokat leváltották. Vona ezzel jelezte, hogy készen áll a néppártosodásra.
(https://24.hu/belfold/2016/04/20/vona-kiszorhatja-a-jobbik-elnoksegebol-a-radikalisokat/) -
2017-es plakát-ügy és lejáratókampány
A Jobbik rengeteg plakátot tesz ki, amiben korrupcióval vádolnak kormánypárti politikusokat. Erre válaszul a Kormány lejáratókampányba kezd Vona és a Jobbik ellen. -
2018-as országgyűlési választás
2018-ban az országgyűlési választáson a párt a szavazatok 19,06%-át szerezte meg, ezzel 26 képviselőt küldhetett az Országgyűlésbe. Mivel kormányzásra számítottak, ezért a párt ezt hatalmas vereségként élte meg.
(https://www.valasztas.hu/orszaggyules-osszetetele) -
Vona Gábor lemond
Ígéretéhez híven Vona Gábor lemondott a pártelnökségről, miután az országgyűlési választáson nagyot buktak.
(https://444.hu/2018/04/09/vona-gabor-kivonul-a-politikabol) -
Jobbik Kongresszus
Káosz lett a pártban miután Vona Gábor lemondott. Helyette Sneider Tamás lett a pártelnök. Többen kiléptek a pártból, szakadás lett a Jobbikon belül. Toroczkai Lászlót és Dúró Dórát kizárták a pártból. Sok kilépő a Mi Hazánk Mozgalomhoz csatlakozott.
(https://index.hu/belfold/2018/06/08/kizartak_toroczkait_a_jobbik/) -
Period: to
Jobbik elnöke Sneider Tamás
-
2019-es európai parlamenti választás
A párt csupán 6,34%-ot ért el, így 1 képviselőt küldhetett az Európai Parlamentbe (Gyöngyösi Márton).
(https://europarl.europa.eu/election-results-2019/hu/nemzeti-eredmenyek/magyarorszag/2019-2024/) -
2019-es önkormányzati választás
Az összes megyei közgyűlésbe bejutott minimum egy jobbikos jelölt Fejér megye kivételével. Önállóan a közgyűlési helyek 7,61%-át szerezte meg. Országosan 8 jobbikos polgármester, és 350 önkormányzati képviselő lett.
(https://www.valasztas.hu/helyi-onkormanyzati-valasztasok-2019) -
Arculatváltás
(2020. januárjában megválasztották Jakab Pétert pártelnöknek. Azonban pár hónap alatt rengetegen távoztak a pártból, távozásukat pedig Jakab Péterrel és Gyöngyösi Mártonnal való elégedetlenségükkel indokolták.) (2020. májusában a párt logót váltott.) -
Period: to
Jobbik elnöke Jakab Péter