Images

Антон Семенович Макаренко

  • Народження

    Народження
    А.С. Макаренко народився 1 березня 1888 р. в м. Білопіллі Сумського повіту Харківської губернії. Навчався в Білопільському двокласному училищі, а з 1901 р., після переїзду сім'ї у Крюків – в Кременчуцькому міському чотирикласному училищі.
  • Отримання звання вчителя.

    Отримання звання вчителя.
    В 1904 р. закінчив міське училище з відзнакою і продовжив навчання на однорічних педагогічних курсах при цьому ж училищі, і по закінченні їх отримав звання вчителя початкових класів.
  • Крюківське училище

    Крюківське училище
    1 вересня 1905 р. він розпочав педагогічну діяльність у Крюківському двокласному залізничному училищі, викладав російську мову, літературу і малювання. У Крюківському училищі А. Макаренко працював 6 років і був переведений на посаду вчителя двокласного залізничного училища на станцію Долинську, колишньої Херсонської губернії.
  • Полтавський учительський інститут

    Полтавський учительський інститут
    А.Макаренко в 1914 р. вступає до Полтавського учительського інституту, де виявив великий інтерес до літературної творчості. З вересня 1916 р. по березень 1917 р. його заняття в інституті були перервані призовом в армію, але у зв'язку з короткозорістю він був звільнений від військової служби, і вже 15 червня 1917 р. закінчив учительський інститут, одержавши золоту медаль за твір "Криза сучасної педагогіки".
  • Переїзд до Полтави

    В грудні 1917 р. повернувся до Крюкова і був призначений інспектором вищого початкового залізничного училища, де в 1905 р. продовжив свою педагогічну діяльність. Кременчуцький відділ народної освіти не підтримав новацій А.Макаренка, і восени 1919 р. він переїхав до Полтави. Спочатку завідував міським початковим училищем № 2, а з серпня 1920 р. був призначений директором семирічної трудової школи № 10.
  • Колонія ім. Горького

    Колонія ім. Горького
    Але вже у вересні цього року Полтавський губернський відділ народної освіти доручив йому організувати в селі Ковалівці, за 6 кілометрів від Полтави, колонію для неповнолітніх правопорушників і завідувати нею. В 1921 р. колонії присвоїли ім'я Горького. 1926 рік колонія зустріла значними успіхами. У А.Макаренка виникає думка про переселення колонії у Куряж, за 25 кілометрів від Харкова, та об'єднання з Курязькою трудовою колонією.
  • Робота та творчість

    Робота та творчість
    У червні 1927 р. Макаренко був запрошений керівниками ДПУ, України для участі в організації дитячої трудової комуни на околиці м. Харкова. Деякий час Антон Семенович працював одночасно у двох закладах – в колонії ім. М. Горького і в комуні ім. Ф.Е. Дзержинського. Педагогічну й адміністративну роботу в комуні А.Макаренко поєднував з літературною. Життя комуни ім. Ф.Е. Дзержинського Антон Семенович відобразив у художньому творі "Марш 30 року".
  • Визначна подія

    Визначна подія
    У 1934 р. його було прийнято до Спілки письменників СРСР.
  • Переїзд до Києва

    У 1935 р. А. Макаренко призначається на посаду заступника начальника відділу трудових колоній (ВТК) НКВС України і переїжджає в Київ. Восени 1936 р. він також завідував колонією в Броварах біля Києва.
  • Переїзд до Москви

    У 1937 р. він переїжджає до Москви й присвячує себе літературній і громадсько-педагогічній діяльності.
  • Смерть

    У розквіті сил і задумів 1 квітня 1939 р. він раптово помер.