Animatsioon

  • Period: 2000 BCE to 2000 BCE

    Kivi aeg

    Esimesed katsed jäädvustada liikumist joonistustes on omistatud paleoliitikumi koopajoonistustele, kus loomi kujutati paljude jalgadega, mis kattuvad üksteisega. Shahr-i Sokhtas (Iraan) leiti savinõu, mille vanuseks hinnatakse 5000 aastat. Anuma seintel on 5 pilti liikuvast kitsest.
  • Period: to

    Varasemad aastad

    Animatsiooni ajalugu algab 20. juulil 1877 Prantsusmaal, mil iseõppinud insener Emile Raynaud lõi ja esitles avalikkusele esimese praksinoskoobi. 28. oktoobril 1892 demonstreerib Émile Reynaud Pariisis Musée Grevinis esimest graafilist linti, kasutades "optilise teatri" seadmeid, mis toimivad teisiti kui filmiprojektor – enne kino leiutamist.
  • Period: to

    20 sajand

    Animatsiooni kiire areng algas 20. sajandi alguses. Mitmed inimesed hakkasid umbes samal ajal ja üksteisest sõltumatult tegelema animafilmide loomisega. George Mellis leiutas kogemata tulistamistehnika nimega "stop-motion". Selle tehnika olemus oli järgmine: Melis tulistas kaadri, siis muutis midagi pildistatavas stseenis, siis tulistas järgmise kaadri jne. Pärast seda, muutes neid kaadreid kiiresti, saavutas ta animatsiooniefekti.
  • Period: to

    Walt Disney

    Walt Disney oli esimene, kes kasutas animatsioonis heli. Disney oli ka üks pioneere värvide kasutamisel animatsioonis. Disney stuudio üks olulisemaid uuendusi oli mitmetasandilise kaamera leiutamine, mis võimaldas saada parallaksi, piklike kujundite, sügavuse ja udususe efekte. Tema stuudio lõi palju animatsioone, mille tegelaskujud on tänaseni teada (Miki-Hiir, Plutto, Tobe jne). Esimeste laiekraananimaatorite äriline edu pani aluse uute animatsioonistuudiote tekkele.
  • Period: to

    NSVL

    Esimene arvutianimatsiooni alane töö NSV Liidus on seotud Juri Bayakovski nimega. 1964. aastal valmis tal koostöös füüsik Tamara Suškevitšiga esimene töö NSV Liidus "arvutigraafikast". See oli lihtsalt animatsioon, lühifilm silindri ümber voolavast plasmast. . Üks visualiseeris roboti liikumist, teine ​​- kahe galaktika simuleeritud "loodete vastasmõju".