Animatsiooni ajalugu

  • 15,000 BCE

    Lascaux pilt

    Lascaux pilt
    Liikumise tunnet on püütud edasi anda juba väga varajasel ajal, 15000 – 13000 ekr jäädvustati koopamaalingutel loomi kaheksa jalaga, mis olid joonistatud liikumise erinevates poosides.Selliseid pilte näeb Lascaux koobastes Prantsusmaal.
    (Joonis 1 Liikuv metssiga Lascaux koopa seinal)
  • 2000 BCE

    Esimene koomiks

    Esimene koomiks
    Animatsiooni eelkäija on koomiks, mille eellugu läheb tagasi aega umbes 2000 e.k.r. kui Egiptuses maaliti seinale kahte maadlejat järjest erinevates poosides ning nii mitmele reale.(Joonis 2 Animatsiooni eelne seinamaaling kahe maadlejaga)
  • phenakitstoscope

    1831 (teistel andmetel 1826) konstrueerisid Dr. Joseph Antoine Plateau ja Dr. Simon Ritter masina, millele anti nimeks «phenakitstoscope». See masin tekitas illusiooniliikumisest, lastes vaatajal vaadata pöörlevat, väikeste akendega ketast, mille taga oli veel teine ketas, millel olid pildid. Kui kettaid sobiva kiirusega pöörlema pandi ja aknad piltidega sünkroonselt olid, tekkiski animatsioon
  • «Max ja Moritz»

    Tänapäevasest koomiksist saame rääkida alates 1865. aastast, kui Saksamaal ilmus «Max ja Moritz». 1874 anti Suurbritannias välja esimene koomiksiraamat. Ameerikas anti esimesena 1896. aastal välja «The Yellow Kid» (Richard Felton).