Amimatsioonid

By tiden21
  • Maagiline latern

    Maagiline latern
    Tõenäoliselt võite lihtsalt seda vaadates öelda, et see on projektori varajane näide.
    Suur osa võlulaterna ajaloost on fantasmagooria: selle projektsioone kasutati selleks, et meelitada inimesi arvama, et nad on millegi üleloomuliku tunnistajaks.
  • Period: to

    Animatsiooni ajalugu

  • Taumatroop

    Taumatroop
    Taumatroopi saab ise kodus teha, vaja läheb vaid natuke kaarti ja nööri. Joonistage mõlemale küljele kujutis, mis on üksteisega seotud, see võib olla puutüvi ühel küljel ja hunnik lehti või ühel küljel hobune ja teisel pool ratsanik. Seejärel kinnitage lihtsalt mõlemale küljele nöörijupp ja keerake need kokku, keerates kaarti ja luues illusiooni, et kujutised kattuvad.
  • Fenakistoskoop

    Fenakistoskoop
    See on koht, kus see muutub natuke huvitavamaks; kaadrisagedus võib olla kohutav, kuid siin on korralik animatsiooniseade, mis suudab kuvada liikumise illusiooni. Need olid kettad, mille välisküljel olid kujutised, mis pöörlemisel tundusid peegli abil vaadatuna liikuvat, sest teie silm tuvastas järjestuses iga üksiku pildi üksteise järel toimuvana.
  • Zoetroop

    Zoetroop
    Võtke fenakistoskoop ja torkake see pöörleva trumli sisse ja teil on peaaegu soetroop. Kui silinder pöörleb, muutuvad vaatepilud pseudo katikuks, mis välistab vajaduse peegli järele ja võimaldab mitut vaatajat korraga.
  • Pöörake raamatut

    Ei, see pole midagi väljamõeldud, lihtsalt tavaline ümberpööratav raamat, mille igal lehel on erinev, veidi muudetud pilt. Nagu Thaumatroop, olid ka klappraamatud animatsiooni ajaloos olulised, kuna need jõudsid nii laia vaatajaskonnani, kusjuures paljud varajased animafilmide tegijad nimetasid oma inspiratsiooniks oma tagasihoidlikke klappraamatuid!
  • Praksinoskoop

    Praksinoskoop
    Viimati, enne kui filmi leiutamine tormiliselt animatsiooni haaras, oli see fenakistoskoobi, zoetroopi ja maagilise laterna liitmine. Trumlis olevaid pilte pöörati ja vaadati seejärel sisepeeglist, enne kui need projitseeriti tasasele pinnale. See võimaldas tervel vaatajaskonnal näha animatsiooni mõju ja kõrvaldas väriseva ja ebastabiilse järjestuse.
  • Vaikne ajastu

    Vaikne ajastu
    Siit jõuame selleni, mida me nüüd tunnistasime tõeliseks animatsiooniks, st animeeritud piltideni piltfilmil.
  • Suur lööja

    Selle perioodi järgmine suur hitt oli Émile Cohli 1908. aasta film Fantasmagorie, mida paljud pidasid esimeseks animafilmiks. Nende filmide loomisel joonistati iga kaader paberile ja seejärel tulistati iga kaader negatiivile, mis andis pildile tahvli välimuse.
  • Winsor McCay

    1. aastal vabastas Winsor McCay dinosaurus Gertie maailma. Tänasele tagasi vaadates on see üsna muljetavaldav, eriti kui arvestada, et McCay joonistas selle jada jaoks käsitsi peaaegu 10 000 pilti. Ta linastas Gertiet sel ajal, kui ta laval esines osana oma vodevilliaktusest, mis kulmineerus sellega, et ta istus Gertie seljale ja ratsutas temaga majesteetlikult päikeseloojangusse.
  • Earl Hurd

    Ka 1914. aastal patenteeris Earl Hurd cel animatsiooni John Bray Studios. See hõlmas liikuvate objektide animeerimist läbipaistvatel tselluloidlehtedel, mis peaaegu standardiseeris animatsiooni loomise järgmisteks aastakümneteks ja sillutas tohutu peavoolu edu
  • Walt Disney & Warner Bros.

    Walt Disney & Warner Bros.
    Disney’s first breakthrough was 1928’s Steamboat Willie, where shorts-wearing mouse and global animation icon Mickey Mouse was first made popular thanks largely to Steamboat being the first cartoon that included a fully post-produced soundtrack.
  • Period: to

    Animatsiooni kuldaeg

    See on siis, kui Warner Bros hakkab tõesti Disney konkurendiks ning need kaks stuudiot koos MGM-i ja Fleischeriga aitavad animatsioonil üleminekul perifeersest meelelahutusest lääne peavoolu populaarse kultuuri lahutamatuks osaks.
  • Snow White and the Seven Dwarfs

    Snow White and the Seven Dwarfs
    Esimene täispikk animeeritud film, mis on loodud täielikult käsitsi joonistatud animatsiooni abil. Põsepuna Snow’ põskedel oli tõeline julm, mida mõned naised stuudios tootmise käigus lisasid, et tema välimus ehtsam!
  • Period: to

    Televisiooni ajastu

    Värvtelevisiooni turule toomisega 1951. aastal Ameerikas muutusid kõigi silmad üsna kiiresti ruudukujuliseks; uus kodu siin animatsiooni jaoks oli vältimatu. Mõned kõigi aegade ikoonilisemad koomiksid loodi sel perioodil, kasutades "piiratud animatsiooni". See on tava, mille puhul kasutate tausta ja signaale sageli, et näidata suuremat hulka saateid.
  • Huckleberry hagijasnäitus

    Huckleberry hagijasnäitus
    See Hanna-Barbera loodud oli esimene pooletunnine telesaade, mis koosnes täielikult animatsioonist. See oli esimene omalaadne ja seda kiidetakse sageli kui spetsiaalselt televisiooni jaoks toodetud animatsiooni kontseptsiooni seadustamist; 1960. aastal tunnustati seda isegi Emmy auhinnaga.