17101

A robotika története röviden

  • A kezdetek

    Az 1940-es évek: az oktatási robotok megjelenése
  • A szegedi katicbogára

    A szegedi katicbogára
    A szegedi katicabogár egy egyszerű robot, az első magyar kibernetikus állat. 1956–57-ben Muszka Dániel tervezte és építette Király József pszichológus ötletéből kiindulva, hogy a pavlovi feltételes reflexet modellezze.
  • Seymour Papert: LOGO

    Seymour Papert: LOGO
    A LOGO programozási nyelv születése 1967-re tehető, legismertebb szülőatyja Seymour Papert dél-afrikai származású matematikus és pszichológus. A LOGO nyelvet kifejezetten oktatási célokra tervezték. Eredetileg tisztán funkcionális programozási nyelv volt, a mai változatok már fejlett grafikai lehetőségekkel és objektum-elvű jellemzőkkel is rendelkeznek.
  • Compurobot

    Compurobot
    Az 1980-as években készült oktatási célra a kisiskolások számára. LOGO-szerű parancsokkal volt irányítható.
  • Valiant Turtle

    Valiant Turtle
    A teknősrobotok szorosan kapcsolódnak Seymour Papert munkásságához és a Logo programozási nyelv általános használatához az 1980-as évek számítógépes oktatásában. A kifejezetten Logo rendszerekkel való használatra tervezett teknősök gyakran tollmechanizmussal rendelkeznek, amely lehetővé teszi a programozó számára, hogy egy nagy papírlapon hozzon létre egy tervet.
  • Comenius LOGO

    A Comenius Logót Magyarországon főleg az iskolákban alkalmazzák oktatási feladatokra. A 8-16 éves gyerekeknek a programozás legalapfokúbb ismeretére, használatára alkalmazzák.
    A programot a számítógép-billentyű segítségével lehet használni, néhány művelethez segítségül lehet venni az egeret is.
    A Logo nyelv használatára többféle program is született, de nemzetközileg is az egyik legismertebb a Comenius Logo, amelyet egy pozsonyi csoport készített. A tagjai mind a Comenius Egyetemhez kötődnek.
  • Lego Mindstorms

    Lego Mindstorms
    Az LCSI dolgozta ki többek között a LogoWriter fejlesztőeszközt, valamint a Lego-val együttműködve a Lego Mindstorms építőkészletek alapjait is, amik segítségével a gyerekek immár a teknőcnél sokrétűbb robotokat is építhettek, illetve programozhattak.
  • Napjainkban

    Napjainkban
    Bee-bot, blue-bot, EaRL, Pet Bits, DOC, Codey Rockey, Edison, Ozo-bot, Andy