1

Більске городище

  • 800 BCE

    Перші поселення

    Перші поселення
    Перші поселення на території майбутнього городища починають з'являти ще за доби бронзового віку. Вже в кінці VIII - на початку VIIст. до н. е. починають з'являтися перші постійні селища з типовим набором матервіальної культури, притаманний представникам Лівобережжя України того часу.
  • 700 BCE

    Вплив сходу та півдня

    Вплив сходу та півдня
    Вже за сто років після приходу сюди переселенців із Правобережжя Дніпра, а саме в третій чверті VII ст. до н. е., жителі цієї території налагоджують торгівельні зв’язки із грецькими містами-колоніями Північного Причорномор’я та підтримують ці відносини впродовж наступних трьохсот років. Також у третій чверті VII ст. до н. е. на теренах майбутнього городища з’являється перші кочовики зі сходу – скіфи, а з початком наступного століття цей вплив тільки збільшується.
  • 600 BCE

    Спорудження оборонних споруд

    Спорудження оборонних споруд
    В останній чверті VI ст. до н. е. починається спорудження потужної оборонної лінії городища
  • 400 BCE

    Найбільший розквіт городища

    Найбільший розквіт городища
    Місто за часів свого найбільшого розвитку було політичним, економічним та культурним центром племен Дніпровського лісостепу. Його площа становить близько 5 тис. га, а довжина валів - понад 36 км . Місцеві мешканці займались землеробством, скотарством, садівництвом, мисливством, рибальством, ковальством, ливарством, різьбленням кістки, гончарством, ювелірною справою, ткацтвом тощо. Містяни проживали в дерев’яних хатах, зводили храми.
  • 300 BCE

    Згасання БІльського городища

    Згасання БІльського городища
    У кінці IV - III ст. до н. е. житя на городищі поступово згасає.