You are not authorized to access this page.
02011pzf d5ae 1200x630

Оноре де Бальзак

  • Народився Оноре де Бальзак

    Народився Оноре де Бальзак
    Оноре де Бальзак народився у місті Тур 20 травня 1799. Дід його був селянином, а батько «вийшов у люди» і перетворився з «Бальса» на «Бальзака», додавши до свого прізвища шляхетну частку «де». З самого дитинства мати не цікавилася дитиною і влаштувала його в інтернат.
  • Навчання у Вандомському коледжі

    Навчання у Вандомському коледжі
    У сім років Оноре почав навчання у Вандомському училищі. Йому там не дуже подобалось: предмети викладались абияк, а дисципліна була суворою. Бальзак не був першим учнем, хоча багато читав і захоплювався писанням.
  • Родина Бальзаків переїхала до Парижа.

    Родина Бальзаків переїхала до Парижа.
    Після того як хлопчик захворів(1814), батьки забрали його додому. 1814 родина Бальзаків оселяється в Парижі. Оноре продовжив навчання у приватних школах, відвідував лекції у Сорбонні, всесвітньо відомому університеті, відвідував практику в адвокатській конторі. Вже за тих років Бальзак відчув на собі
    французьку дійсність.
  • Перші творчі спроби та перше кохання

    Перші творчі спроби та перше кохання
    Трагедія "Кромвель" - перша літературна спроба Бальзака - була невдалою. Згодом він пише під псевдонімом низку романів, що не мали літературного значення. Іноді Оноре живе у батьків у Вільпаризі. Там він познайомився з Лаурою де Берні. Це була немолода, сорокарічна жінка, мати шістьох дітей, дуже нещаслива у своєму сімейному житті. Це стало першим коханням Бальзака. Лаура відіграла велику роль у його житті.
  • Перший серйозний успіх

    Перший серйозний успіх
    Популярність Бальзака починається появою 1829 року роману "Останній Шуань, або Бретань у 1800 році". Він сподобався читачам, хоча критика зустріла його стримано. З цього моменту Бальзак майже не сходить зі шляху, на який він став і продовжує творити.
  • Вихід «Шагреневої шкіри», що зробила його відомим.

    Вихід «Шагреневої шкіри», що зробила його відомим.
    Роман «Шагренева шкіра», став першим гучним успіхом молодого французького автора. Саме відтоді Бальзака почали сприймати як романіста, автора жанрових та масштабних творів. Роман вважають класикою французької літератури, його екранізують та проводять детальний аналіз, як яскравий образок епох. Написаний в 1830—1831 роках роман «Шагренева шкіра» присвячений зіткненню молодої, недосвідченої людини з розбещеним численними вадами суспільством
  • Бальзак і Україна

    Бальзак і Україна
    Перший лист від Евеліни Бальзак отримав 28.02.832 рку, з підписом «Іноземка». Авторка листа вихваляла талант Бальзака і злегка критикувала його. 7.11 прийшов другий лист. «Іноземка» не відкривала свого імені, але обіцяла писати регулярно. Вона просила опублікувати в газеті «Котідьен» оголошення, що підтверджує отримання цього листа. Бальзак виконав її прохання, після цього Евеліна розкрила своє інкогніто. Вперше вони побачилися в жовтні 1833 року. Роман у листах тривав протягом довгих 10 років.
  • «Євгенія Гранде»

    «Євгенія Гранде»
    Роман Бальзака, входить до циклу «Сцени провінційного життя», вперше опублікований у 1833 році. Психологічний роман про долю скромної й добросердної Євгенії, яка стикається з жадібністю свого батька та зрадою коханого. Історія Євгенії Гранде завжди актуальна, постійно буде нагадувати про те, що часом довірливість та мрії можуть зробити людей сліпими та беззахисними. А ще про те, що часом батьки люблять своїх дітей настільки сильно, що краще б не любили, і про те, що скупий завжди платить двічі…
  • "Батько Горіо"

    "Батько Горіо"
    Один із найвідоміших романів Бальзака, що розповідає про трагічну долю батька, який пожертвував усім заради своїх дочок, але був ними зраджений.
  • «Втрачені ілюзії»

    «Втрачені ілюзії»
    «Втрачені ілюзії» (1837–1843) - роман, що розповідає про долю молодого поета Люсьєна де Рюбампре, який приїжджає до Парижа в пошуках слави та багатства, але стикається з жорстокою реальністю світського життя.
  • Смерть Венцеслава Ганського (чоловіка Евеліни)

    Смерть Венцеслава Ганського (чоловіка Евеліни)
    Венцеслав Ганський помер у 1841 р., але закоханим через різні обставини довелось чекати на вінчання ще дев'ять років. Вони зустрічались у різних містах і країнах Європи: у Швейцарії, Відні, Дрездені. Евеліна ще довго не могла вийти заміж за Бальзака. За законами її імперії дати дозвіл на вступ в шлюб з іноземним підданим і на вивезення за кордон родового стану міг дати тільки сам імператор Микола I.
  • Подорож до України

    Подорож до України
    Бальзак двічі відвідував Україну: у вересні 1847 — січні 1848 р. і протягом останніх місяців 1849-го до квітня 1850 року. Окрім Верхівні, маєтку Ганської, він кілька разів був у Бердичеві. Україна вразила його своїми полями і родючою землею.
    «…Це пустеля, царство хлібів, ці мовчазні прерії Купера, — захоплено зазначав він. — Тут починається український чорнозем, шар чорного і тучного ґрунту завтовшки футів п'ятдесяти, а іноді навіть і більше. Його ніколи не угниють…»
  • Весілля Бальзака та Евеліни

    Весілля Бальзака та Евеліни
    Одружився з Евеліною Ганською після 17 років листування. Вінчання відбулося 2 березня[15] в костьолі Святої Варвари міста Бердичів. Після весілля Евеліна назавжди покинула батьківщину. Коли подружжя приїхало в Париж, Бальзак був уже важко хворий. Евеліна віддано доглядала за ним.
  • Смерть Оноре де Бальзака

    Смерть Оноре де Бальзака
    18 серпня 1850 – помер у Парижі через хвороби, викликані перевтомою, його було поховано на цвинтарі Пер-Лашез. Обтяжений боргами Бальзак зробив Ганську єдиною спадкоємицею. Вона могла відмовитися від спадщини, але воліла сплатити їх, на що витратила майже увесь особистий статок.
  • Пам'ятник Бальзака

    Пам'ятник Бальзака
    Скульптор Роден вирішив зобразити Бальзака, закутаним у халат. Який письменник полюбляв носити вдома, працюючи над безсмертними творіннями. Автор зберіг розміри фігури та одягу. У 1939 році пам'ятник встановили у Парижі на перехресті Вавін (на перехресті бульварів Распай та Монпарнас).