Maxresdefault

Droonid

By [q]
  • 1483

    Leonardo da Vinci õhust kruvi

    Leonardo da Vinci õhust kruvi
    Leonardo da Vinci oli paljudes valdkondades eelkäija, kuid paljud tema leiutistest kunagi ei töötanud. Siin on näide helikopterist varajasest õhust kruvist. See oli loodud kui top. Saba abiga oleks ta võinud ainult pöörata, ilma et oleks võimalik suunata. Selline masin lendab vertikaalselt 1487.-1490. Aastal. Ebaõnnestunud: Leonardo da Vinci ei mõtle propulsiivsele jõule.
  • Juhtideta õhupallid, mis on täidetud lõhkeainetega

    Juhtideta õhupallid, mis on täidetud lõhkeainetega
    Formaalselt algab droonide ajalugu 1782. aastal, kui vennad Etienne ja Joseph Mongolfier tõstsid suitsuga täidetud õhupalli õhku. Kandekesta läbimõõt oli 3,5 meetrit ja kogu aparaadi kaal 154 kilogrammi. Pall viibis õhus umbes 10 minutit , samal ajal kui see tõusis peaaegu 300 meetri kõrgusele ja lendas üle kilomeetri. laskmine muutus tähelepanuväärsemaks: palli külge kinnitati korv, kuhu mahtusid drooni esimesed reisijad: jäär, part ja kukk. Lend kestis umbes 4 kilomeetri kaugusel 8 minutit.
  • esimene lahingudroon: Veneetsia pommitamine

    esimene lahingudroon: Veneetsia pommitamine
    Esimesed teated droonide kasutamisest pärinevad aastast 1849, kui austerlased ründasid Veneetsiat lahingulaevast tulistatud lõhkeainetega täidetud mehitamata õhupallidega. Kuigi mitu õhupalli jõudsid sihtkohta, puhus ülejäänud tuul tagasi üle Austria joonte . Ameerika kodusõja ajal (1861-1865) püüdsid virmalised kasutada süütepommidega õhupalle lootuses, et tuul viib nad vaenlase joone taha, kus nad pidid tulekahju tekitama.
  • esimene automaatne Gyro UAV (Curtiss N-9)

    1. aastal leiutasid Peter Cooper ja Elmer A. Sperry esimese automaatse güroskoopistabilisaatori, mis võimaldas lennukil hoida tasakaalu edasi Lend, sündis mehitamata õhusõiduk. See tehnoloogiline saavutus muutis USA mereväe õppesõiduki Curtiss N-9 edukalt esimeseks raadio teel juhitavaks mehitamata õhusõidukiks (UAV). Sperry õhutorpeedo lendas küll 300 naela pommiga 50 miili, kuid tegelikus lahingus ei osalenud ta kunagi.
  • Kettering Bug (UAV)

    Kettering Bug (UAV)
    Automaatse lennuki Hewitt-Sperry projektist pärines tema inseneri ja uuendaja Charles Ketteringi 1928. aastal välja antud parem versioon nimega Kettering Bug, mida on näha joonisel 3. Tuntud ka kui “lendav pomm”, suutis Ketteringi mehitamata süsteem tabada sihtmärke kuni 121 kilomeetri kaugusel, mis on märkimisväärne edasiminek eelkäijatega võrreldes.
  • Fairey "kuninganna"

    1931 - inglased töötasid välja Fairey III F lennukil põhineva raadio teel juhitava mehitamata õhusõiduki Fairey “Queen” ja tootsid kolm prototüüpi. Nime enda järgi on kuninganna mesilane viinud drooni mõiste kasutamiseni kõigi droonide, eriti raadio teel juhitavate droonide puhul.
  • mesilasema kuninganna droon

    Enne 1935. aastat ei saanud lennukid stardipunkti tagasi lennata, mistõttu neid ei saanud uuesti kasutada. Mesilanna kuninganna leiutamine võimaldas droonil naasta stardipunkti, muutes tehnoloogia praktilisemaks. Mesilasema maksimaalne lennukõrgus on 17 000 jalga (umbes 5182 meetrit) ja maksimaalne kiirus 100 miili tunnis (umbes 160 kilomeetrit).
  • raadioplane OQ-2

    Pärast I maailmasõda tuli veelgi suurem sõjatehnoloogia arendamise generaator, II maailmasõda. Ameeriklased pöördusid õhurakettide, mida nimetatakse ka õhutorpeedoteks, väljatöötamiseks. Lisaks õhurakettide väljatöötamisele määrati drooni arendama mees Reginald Danny, kes sõlmis lepingu Ameerika Ühendriikide armeega ja lubas tarnida tuhandeid droone raadiosageduse juhtimiseks.
  • raadioplane OQ-3

    1. aastal, pärast Teist maailmasõda, muudeti üleliigsed või vananenud õhusõidukid spetsiaalseteks uurimis- või sihtlennukiteks, millest sai esimene suund kaasaegsete droonide kasutamisel. Elektroonilise tehnoloogia edenedes on droonid hakanud näitama tema paindlikkust ja tähtsust luuremissioonide rollis.
  • Ryan Firebee UAV

    1. aastate alguses tootis Ryan Aeronautical Company 32 mehitamata õhusõidukit, mis töötasid reaktiivmootoritega ja mis lendasid alamhelikiirusel, tuntud kui Ryan “Firebee”. Firebee UAV (mehitamata õhusõiduk) disain domineeris maailma droonide väljatöötamise ajaloos , mida on näha joonisel. Mudel oli varustatud kaasaegse raketisüsteemiga, mis on võimeline jälgima sihtmärke.
  • Convertawings Quadcopter

    See ainulaadne kvadrotor oli sõja ajal suuremate tsiviilkvadrotoriga helikopterite prototüüp. Esimesed lennud toimusid märtsis 1956. See kvadrotor lendas 1950ndate keskel mitu korda edukalt. Selle 4 rootori asend oli H. Kuna sõjaväelaste tellimusi puudus, lõpetati projekt.
  • mastif esimene isreaalne sõjaväe UAV

    Droon, mis on pälvinud ülemaailmse tähelepanu, kuid mida on Iisraelis kaitsmiseks kasutatud alates 1960. aastatest. 1973. aasta neljandas Lähis-Ida sõjas oli see väga meeldiv üllatus. Ja see oli droonide reaalajas voogesituse võimaluste peamine põhjus . Otseülekannet on nüüd lihtne rakendada, kuid see oli tol ajal inseneridele hirmutav ülesanne.
  • Droonide kasutamine sõjaliste ülesannete jaoks

    1. aastal oli Iisraeli lennundustööstuse korporatsioon (IAI) teerajajaks muude rollide jaoks mõeldud droonidega sõjaliste ülesannete täitmisel. Galilea operatsiooni ajal (sõda Liibanonis) oli Scouti UAV-süsteemil Iisraeli armee ja Iisraeli õhujõudude teenistuses oluline lahinguroll. Iisraeli kaitsevägi kasutab droone peamiselt luureks, luureandmete kogumiseks, jälitamiseks ja suhtlemiseks.
  • RQ2 Pioneer UAV

    UAV-de pioneeride seeria, mis lendas esmakordselt 1986. aasta detsembris, pakkus taktikalistele komandöridele konkreetseid sihtmärke ja reaalajas pilte lahinguväljalt, täites mitmesuguseid ülesandeid, nagu näiteks USA sõjalaevastiku „luure, jälgimine ja sihtmärkide hankimine“. Selle Pioneer on endiselt teenistuses, stardib raketihoovaga, võtab 188 kg raskuse ja 175 kilomeetrit tunnis. Lennuk saab veepinnal hõljuda ja selle saab kätte merele maandudes.
  • Droonide sõjaline tõus

    Pärast 1990. aastaid tunnistasid lääneriigid droonide rolli sõdades täielikult ja võtsid droonide väljatöötamisel kasutusele kõrgtehnoloogia.. Täiustatud signaalitöötlus- ja sidetehnoloogia kasutuselevõtt drooni kujutise edastamise kiiruse ja digitaalse edastuskiiruse parandamiseks; täiustatud autopiloot muudab drooni navigeerimiseks enam maismaa teleriekraaniks, vaid lendab selle asemel ringpunkti vastavalt protseduurile Kõrguse muutmine ja järgmise sihtmärgi juurde lendamine.
  • RQ-7B Phantom

    RQ-7B Phantom on droonide perekonnast kõige väiksem ja seda kasutasid USA armee ja merejalaväelased Iraagi ja Afganistani lahinguväljadel. See süsteem suudab taktikalisest juhtimiskeskusest 125 kilomeetri kaugusel asuva sihtmärgi leida ja tuvastada , võimaldades komandöridel vaatleda, suunata ja tegutseda nobedamalt. Mirage 200 on Lähis-Idas laialdaselt kasutusel ja selle kumulatiivne lennuaeg 2010. aasta mai seisuga on jõudnud 500 000 tunnini.
  • RQ1 - kiskja UAV

    1. aastal töötati välja kuulus sõjaväe droon “RQ-1 Predator” ja mehitamata õhusõidukite (UAV) olemasolu pälvis kiiresti tähelepanu. Tegelikult saavutas Röövloom Iraagi sõjas edusammud, pärast mida asendasid USA väed rünnakulennukid droonidega.
  • esimesed relvastatud droonirünnakud

    Droonimõrvad algasid 2001. aasta oktoobris ja tavaliselt on esimesed streigid tapnud valesid inimesi. Süüdi oli õhuväe, keskkomando ja CIA kontroll. Aastatel 2000–2001 leidis CIA juhitud droon „Predator” korduvalt bin Ladeni Afganistani erinevatest treeninglaagritest, kuid ei suutnud poliitiliste piirangute tõttu jahiülesandeid täita. “9/11” juhtum muutis aga täielikult USA suhtumist ja USA valitsus hindas droonide rolli tänapäevastes sõjalistes operatsioonides uuesti.
  • DJI droonide äriline kasutamine

    1. , DJI UAV ettevõte, mis mõjutab maailma 's tsiviil- undamine muster loodi. Lansseeritud fantoomseeria droonid on kogu maailmas sügavalt mõjutanud ja aitasid Wang Fengil edukalt pealkirju haarata. DJI tooted P hantom2 visiooni valis 2014. aastal ka ajakiri Time Magazine .
  • Parrot AR tutvustus. Droon

    Parrot sündis Pariisis Jean-Pierre Talvardi ja Henri Seydouxi juhtimisel. Alustades spetsialiseerus ettevõte hääletuvastustoodete kujundamisele, arendas seejärel oma tegevust liitudes Bluetooth SIG-i organisatsiooniga. Esimene Parrot AR droon ilmus Las Vegases 2010. aastal ja on palju populaarsust kogunud.
  • Amazoni droonide kohaletoimetamine

    Amazon paneb droonidele suure panuse, uskudes, et kauba kohaletoimetamine lennukiga on kiireim ja tõhusam viis punktist A punkti B. Selleks, et saaksime droonidega kullerina töötada, lobiseerib ettevõte mitmeid seadusi USA ja muud riigid, mis võimaldab kohaletoimetamiseks kasutada õhumiinitransporti. Lisaks töötatakse välja selliste seadmete uusi mudeleid, samuti infrastruktuuri elemente.
  • esimesed reisijate droonid turul

    1. aastal teatas Hiina droonitootja Ehang Las Vegases CES-is, et ehitab täielikult autonoomse reisijate kvadrokopteri. Hiljuti näitas ettevõte videot, mis oli pühendatud seadme esimestele katselendudele Hiinas. Taksodroon, mis kunagi liikluses kinni ei jää, viib reisija mööda.
  • droonide tulevik

    Droonide tulevik sõltub nende õiguslikest regulatsioonidest. Näiteks ei tohiks enamikus maailmas drooni kaal ületada 30 kilogrammi (see hõlmab droone, kvadrokoptereid, raadio teel juhitavaid mudeleid). Vähehaaval need mehitamata õhuseadmed on kaugeneb üha enam raadio teel juhitava mänguasja kuvandist ja mängib tõsist rolli paljudes tööstusharudes, sealhulgas põllumajanduses ja ehituses. Droonide potentsiaal ehituses hakkas avalduma hiljuti - varem kasutati neid peamiselt territooriumi phikntrlks
  • kiip

    droonid on nüüd kiibi suurused ja inimesed on surnud.