Windows icon border

Microsoft Windows története - GI-Laptop

By Ltacsi
  • Windows 1.0

    Windows 1.0
    Wikipedia
    A Microsoft Windows 1.0 (eredetileg csak Windows), a számítástechnikában a Microsoft Windows grafikus felhasználói felület legelső verziója. Az 1983-ban bejelentett termék 1985-ben jelent meg, és egy új szoftverkörnyezetet biztosított személyi számítógépekre, amelyben olyan alkalmazásokat lehetett fejleszteni és futtatni, melyek bitképeket jelenítettek meg, és olyan mutatóeszközöket használtak, mint például az egér.
  • Windows 2.0

    Windows 2.0
    Wikipedia
    A Microsoft Windows 2.0 (eredetileg Windows 286), a számítástechnikában a Microsoft Windows grafikus felhasználói felület egyik verziója. A Windows 2.0 javított grafikai támogatásával az ablakok most már fedhették egymást, lehetőség nyílt a képernyő elrendezésének beállítására, valamint lehetett használni billentyűkombinációkat a Windows műveletei közötti mozgásra. Sok fejlesztő erre a kiadásra írta első Windows-alapú alkalmazását.
  • Windows 3.0

    Windows 3.0
    Wikipedia
    A Microsoft Windows 3.0, a számítástechnikában a Microsoft Windows grafikus felhasználói felület harmadik főbb kiadása. Sok hozzáértő ember is erre a változatra vezeti vissza a Windows-verziókat. Az új verzióban helyet talált a Programkezelő, a Fájlkezelő és a Nyomtatásvezérlő; teljesen újra lett írva az alkalmazásfejlesztő-környezet; valamint Windows-ikonok továbbfejlesztett készletét tartalmazta.
  • Windows NT 3.1

    Windows NT 3.1
    Wikipedia
    A Microsoft Windows NT 3.1, az első kiadása a Microsoft Corporation által létrehozott Windows NT termékcsaládnak. A terméket a Microsoft elsősorban a vállalati szegmensnek szánta. A fejlesztők nem a régi Windows 3.1 verziót fejlesztették tovább, hanem egy teljesen új operációs rendszert hoztak létre.
  • Windows 95

    Windows 95
    Wikipedia
    A Microsoft Windows 95 (eredeti kódnevén Chicago) a számítástechnikában a Microsoft Windows operációs rendszer egyik fontos verziója. Az 1995-ben kiadott változat, mely magyar nyelven is megjelent, a Microsoft három általános célú operációs rendszerének – a Windows 3.1-nek, a Windows for Workgroupsnak és az MS-DOS-nak – az utódja.
  • Windows 98

    Windows 98
    Wikipedia
    A Microsoft Windows 98 (eredeti kódnevén Memphis) a Microsoft Windows operációs rendszer egyik verziója. A Windows 98 volt az első olyan Windows-verzió, amely kifejezetten otthoni felhasználóknak lett tervezve. A Windows 98-cal leegyszerűsödött a számítógépen és az interneten való keresés művelete. Ezenkívül gyorsabban lehetett megnyitni és bezárni az alkalmazásokat, támogatta a DVD-lemezek olvasását és az USB eszközöket.
  • Windows 2000

    Windows 2000
    Wikipedia
    A Microsoft Windows 2000 ("NT 5.0") az ötödik kiadása a Microsoft Corporation által létrehozott Windows NT termékcsaládnak. Az ötödik Windows NT kiadással a Microsoft szakított azzal a hagyománnyal, hogy a termék neve tartalmazza az NT rövidítést.
  • Windows XP

    Windows XP
    Wikipedia
    A Microsoft Windows XP (eredeti kódnevén Whistler) a Microsoft Windows operációs rendszer egyik verziója. A Windows XP-vel a Microsoft egybeolvasztotta az otthoni és üzleti felhasználóknak címzett operációs rendszer vonalait.
  • Windows Vista

    Windows Vista
    Wikipedia
    A Microsoft Windows Vista (régebbi nevén Longhorn) a Microsoft Windows nevű programcsalád egyik kiadása, a személyi számítógépeken használt operációs rendszerek egyik típusa, amely otthoni és üzleti változatokban létezik.
  • Windows 7

    Windows 7
    Wikipedia
    A Windows 7 (előzőleg Blackcomb, majd Vienna kódnéven fejlesztve) a Microsoft által fejlesztett operációs rendszer az otthoni és az üzleti felhasználóknak. Elődjével ellentétben a Windows 7-et nem forradalmi újításnak, hanem a Vista továbbfejlesztésének szánták – a cél az volt, hogy a Vistával kompatibilis alkalmazásokkal és hardvereszközökkel a Windows 7 is kompatibilis legyen.
  • Windows 8

    Windows 8
    Wikipedia
    A Windows 8 a Microsoft Windows-termékcsaládjának tagja, melyet személyi számítógépeken és tablet PC-ken való használatra fejlesztettek. A Windows 7-tel ellentétben, amely a Windows-sorozat egy továbbfejlesztett, átgondolt darabja volt. A rendszert az úgynevezett Modern felhasználói felület uralja, amely az érintőképernyős felhasználóknak kedvez, ugyanakkor megtalálható a klasszikus felületű asztal is, bár Start menü nélkül.
  • Windows 10

    Windows 10
    Wikipedia
    A Windows 10 (kódnevén Threshold, „küszöb”) a Windows legújabb kiadása. A Microsoft szerint ez lesz az utolsó Windows, a jövőben csak frissítéseket adnak ki, Windows 11-et nem.