INTERNET

By vitos
  • Period: to

    INTERNET

  • Першим з етапів став запуск в 1957 році першого штучного супутника Землі. Саме ця подія дало основний поштовх до розвитку мережі. Через багато років, в 1976 році Роберт Меткалф створив першу локальну мережу.

    Першим з етапів став запуск в 1957 році першого штучного супутника Землі. Саме ця подія дало основний поштовх до розвитку мережі. Через багато років, в 1976 році Роберт Меткалф створив першу локальну мережу. З часом, кількість комп'ютерів, об'єднаних в мережу стало рости, і до початку 1989 року їх налічувалося вже понад 10 тисяч, також в цей час появилися перші интернет провайдеры - компанії, що надають послуги доступу до всесвітньої мережі.
  • У 1971 році один з рядових інженерів, Рей Томлінсон, відправив послання на інший комп'ютер з набором літер "QWERTYUIOP".

    У 1971 році один з рядових інженерів, Рей Томлінсон, відправив послання на інший комп'ютер з набором літер "QWERTYUIOP". Трохи пізніше, він же, створив електронну пошту і почав займатися розробкою значка "@" (собачка). Саме з цього моменту стала відраховуватися історія інтернету...
  • У 1979 році було вирішено створити всесвітню мережу CSnet яка розшифровується як Computer Science Research Network.

    У 1979 році було вирішено створити всесвітню мережу CSnet яка розшифровується як Computer Science Research Network. Вона була призначена для науковців до вищих навчальних закладів, таким способом вони передавали інформацію про своїх дослідах і їх результати.
  • І вже 1980 році вирішили об'єднати воєдино ARPANET і CSnet і створити свій загальний шлюз з протоколом TCP/IP.

    І вже 1980 році вирішили об'єднати воєдино ARPANET і CSnet і створити свій загальний шлюз з протоколом TCP/IP. Саме цей рік дозволив мереж стати незалежними так, як було прийнято женевську угоду.
  • У 1983 році, Тому Дженнінгс написав програму, яка давала можливість систематизувати BBS в персональному комп'ютері. Дженнінгс назвав цю програму FidoBBS.

    У 1983 році, Тому Дженнінгс написав програму, яка давала можливість систематизувати BBS в персональному комп'ютері. Дженнінгс назвав цю програму FidoBBS. Ця програма У 1983 році, Тому Дженнінгс написав програму, яка давала можливість систематизувати BBS в персональному комп'ютері. Дженнінгс назвав цю програму FidoBBS. Ця програма стала популярною.
    стала популярною.
  • А в 1984 році з'явилася нова мережа під назвою FidoNet, ця важлива мережа була відкрита в Сан-Франциско.

    А в 1984 році з'явилася нова мережа під назвою FidoNet, ця важлива мережа була відкрита в Сан-Франциско. Незабаром творець обох програм Том Дженнінгс вирішив їх об'єднати за допомогою телефонної лінії або модему і назвав FidoBBS. В пакеті була застосована технологія комутації, вдосконалена ARPANET. Тепер користувачі програми могли обмінюватися листами за допомогою електронної пошти і створювати групи для дискусій.
  • В 1986р. Міністерство оборони розділило цю систему на дві підсистеми – військову і цивільну (ARPANET і MILNET ) у зв’язку з проханням науковців США, але з’єднання, зроблене між мережами, дозволило їм взаємодіяти між собою.

    Це перше міжмережне з’єднання було названо DARPA Internet, пізніше перше слово було опущено і нове міжмережне з’єднання почали називати INTERNET. Велике значення для розвитку ARPAnet мала поява Ethernet технології - технології локальних мереж. Це дозволило підключати до ARPANET не тільки окремі комп’ютери, але і локальні та корпоративні мережі великих організацій.
  • Наступний важливий момент в розвитку INTERNET пов’язаний з створенням в 1986 році мережі Національного Наукового Фонду США, мережі NSFNET (National Science Foundation Network).

    Використовуючи існуючу ARPANET-технологію, NSFNET об’єднала дослідників всієї країни п’ятьма суперкомп’ютерними центрами у провідних університетах США, зв’язавши їх між собою 56 КБіт/сек телефонними каналами зв’язку, що на той період часу було неймовірно швидко. В подальшому NSF ініціював створення національних мереж. В кожному регіоні кожен університет з’єднувався із своїми найближчими сусідами. В результаті таких з’єднань створилась єдина комп’ютерна мережа США.
  • У 1987 році пакет, який застосовувався в UNIX, був об'єднаний з IBM PC, це допомагало працювати Usenet з Fidonet.

    У 1987 році пакет, який застосовувався в UNIX, був об'єднаний з IBM PC, це допомагало працювати Usenet з Fidonet.
    У 1987 році пакет, який застосовувався в UNIX, був об'єднаний з IBM PC, це допомагало працювати Usenet з Fidonet.
  • У 1989 році Тім Бернерс-Лі представив публіці прообраз Інтернету в його сучасному вигляді, ввівши в ужиток мова гіпертекстової розмітки, поняття HTML, HTTP, URL, URI і інші.

    У 1989 році Тім Бернерс-Лі представив публіці прообраз Інтернету в його сучасному вигляді, ввівши в ужиток мова гіпертекстової розмітки, поняття HTML, HTTP, URL, URI і інші.
  • У 1990 році випустили документ, в якому викладалися принципи допустимого використання acceptable use policy.

    У 1990 році випустили документ, в якому викладалися принципи допустимого використання acceptable use policy. Завдяки цим принципам кожен бажаючий міг користуватися швидкісним NSF backbone.
  • CSNET припинила своє існування в 1991 році.

    ARPANET, виконавши свої функції, була зупинена в березні 1990 року. Така ж участь спіткала і CSNET, абоненти якої, в основному спеціалісти в сфері комп’ютерних технологій, масово перепід’єднались до NSFNET.
  • 6 серпня 1991 заробив найперший сайт в історії Інтернету.

    6 серпня 1991 заробив найперший сайт в історії Інтернету.
  • А в 1993 році був створений перший інтернет-оглядач Mosaic, який створив Марк Андреесеном.

    А в 1993 році був створений перший інтернет-оглядач Mosaic, який створив Марк Андреесеном.
  • У 1996 році зростає конкуренція між інтернет - браузерами Mosaic і Internet Explorer від компанії Microsoft. У світі на той момент вже було 12800000 хостів і близько 500 тисяч сайтів.

    У 1996 році зростає конкуренція між інтернет - браузерами Mosaic і Internet Explorer від компанії Microsoft. У світі на той момент вже було 12800000 хостів і близько 500 тисяч сайтів.
  • У 2002 році користувачів мережі ставати 689 млн. чоловік та 172 млн. хостів.

    У 2002 році користувачів мережі ставати 689 млн. чоловік та 172 млн. хостів.