-
Argooni avastamine
Argooni avastasid Lord Rayleigh ja William Ramsay. See avastati 19. aprillil 1894. Argoonile andis nime Ramsay. -
Röntgen
- novembril 1895 avastas röntgeni Wilhelm Röntgen. Kaks nädalat peale selle avastamist tegi ta ka esies pildi ja see oli tema naise käest.
-
Nobeli preemia
- detsembril 1896 suri Alfred Nobel ja tema testamenis oli kirjas, et peale oma surma pärandab ta kogu oma vara Nobeli preemiate välja andmiseks. Praegusel hetkel antakse välja igal aastal rahu-, kirjandus-, meditsiini-, keemia- ja füüsikapreemiaid ehk Nobeli preemiaid.
-
Vedel vesinik
- aastal vedeldas James Dewar vesiniku (kuupäeva ei tea kahjuks). Ta vedeldas selle oma leiutise ja regentatiivse külma abil. Leiutiseks oli vaakumkolb.
-
Bostoni Kontserdimaja
- aastal ehitati Bostoni kontserdimaja, kus Wallace Clement Sabine kasutas akustikaseadusi selle konstrueerimisel (kuupäeva ei leidnud kahjuks).
-
Raadiosignaal
- detsembril saatis Guglielmo Marconi raadiosignaali Inglismaalt Kanadasse, Newfoundlandi.
-
Esimene lend
- detsembril 1903. aastal sooritasid vennad Wrightid inimkonna esimese mootorlennu. Sellega nad tõestasid seda, et fikseeritud tiibadega lennumasina lendutõusmine tasapinnalt mootori jõul on võimalik.
-
Põhjapoolus
- aprillil 1909. aastal jõudsid Peary ja Henson põhjapoolusele. Selles aga ei olda täiesti kindlad, Kuna neile polnud õpetatud navigatsiooni ja sellepärast ei saa ka seda tõepähe võtta, et nad seal käisid. Samuti väidetakse, et Peary oli lohakas.
-
Udukamber
- aastal leiutas Charles Thomson Rees Wilson udukambri, mille abil on võimalik registreerida radioaktiivsel lagunemisel tekkinud osakesi (kuupäeva kahjuks ei leidnud)
-
Kristallstruktuurid
- aastal kasutasid William Lawrence Bragg ja William Henry Bragg (isa ja poeg) röntgenkiiri kristallstruktuuride uurimiseks (kuupäeva kahjuks ei leidnud). Nad said selle töö eest ka Nobeli preemia.
-
Keemiline side
- aastal esitles Gilbert Newton Lewis keemiliste sidemete teooriat (kuupäeva ei leidnud kahjuks). 1916. aastal avaldas ta ka selle teemalise raamatu "Atom ja molekul".
-
Päikesevarjutus
- mail 1919. aastal juhtis Arthur Stanley Eddington ekspeditsiooni päikesevarjutuse vaatlemiseks. Ekspeditsioon avastas, et päike põhjustab tähtedelt tuleva valguse kõrvalekaldumist ja kinnitas seega üldrelatiivsusteooriat