Наука і техніка (кінець XVIII - XX ст.)

  • Відкриття Антарктиди

    Відкриття  Антарктиди
    Російська морська експедиція під керівництвом Тадея Беллінсгаузена та Михайла Лазарєва. Крім материка, мореплавці побачили чимало островів. Вони визначили місце розташування своїх стоянок і провели різноманітні спостереження, зокрема за станом криги.
    Метою експедиції було, згідно зі звітом фон Беллінсгаузена, «оглянути ті частини Південного океану, в яких ніхто ще не бував, або в тих частинах, які уже відомі, оглянути острови, яких не бачили попередні мореплавці».
  • Відкриття та дослідження басейну р.Конго

    Відкриття та дослідження басейну р.Конго
    Стенлі відправився на пошуки зниклого шотландського мандрівника Девіда Лівінгстона. 28 жовтня Стенлі й Лівінгстон зустрілися у великому селищі Уджіджі на березі озера Танганьїка. Разом вони продовжили дослідження околиці й завершили свою подорож в Таборі (Уніаніембе) — найбільшому поселенні у Центральній Африці того часу. Ця мандрівка зробила Стенлі відомим на весь світ.
    Стенлі після своєї мандрівки захопився Африкою і вирішив продовжити її дослідження.
  • Подорожі Центральною та Південною Африкою

    Подорожі Центральною та Південною Африкою
    Давид Лівінгстон (1813-1873), прославлений місіонер Африки, дослідник із Британії. Лівінгстон дістався до місії Моффата в Курумані в Бечуаналенді (зараз на території ПАР) на північному кордоні Капської колонії 31 липня 1841 року, і майже відразу почав здійснювати подорожі на північ, до невідомих європейцям і, як вважалося, щільніше заселених місцевостей, ще незайманих християнством. Його метою була пропаганда віри через «місцевих агентів», навернених африканців.