Szövegszerkesztés, tematikus idővonal

  • 1. óra

    1. óra
    Bevezető óra: cél megfogalmazása, tapasztalatok meghallgatása, alapok elvi és gyakorlati bemutatása, elvárások lefektetése.
  • 2. óra

    2. óra
    Betűformázási feladatok: Ismerkedés a kezelőfelülettel, szakszavak és opciók használata és elsajátítása, esetleges előzetes tudás mélyítése. Gyorsabb diákok esetében megemlíthetőek a betűformázási billentyűkombinációk, illetve gyakorlatuk. Óra végén gyorsgépelő verseny a TypeRacer oldalon.(https://play.typeracer.com/)
  • 3. óra

    3. óra
    Bekezdések és tabulátorok gyakorlása: Múlt órái munka alapján megtanultuk a kezelőfelület sikeres használatát, ennek hála már összetettebb opciókat is tudunk használni, mint például a vonalzó, a bekezdések szerkesztése, illetve a tabulátorok életszerű használata. Fontos, hogy ezeknek az eszközöknek a létjogosultságát és célját a diákokkal pontosan ismertessük, mivel sokan azért nem értik meg teljesen a tabulátorok használatát, mivel nem értik, hogy miért nem elég space-el kinyomkodni a térközt.
  • 4. óra

    4. óra
    Táblázatok, képek és ábrák szerkesztése: Ezen az órán a diákok megtanulják a képek, ábrák, és táblázatok használatát. Szabadon választott témához kell szerkeszteni az eddigi ismeretek alapján egy ismertető szórólapot, amin megjelenik két kép és egy releváns adatokkal feltöltött, esztétikusan megszerkesztett táblázat.
  • 5. óra

    5. óra
    Próbadolgozat:
    A diákoknak 40 perce áll arra, hogy egy kiosztott (nyomtatott) lap mintájára szerkesszenek meg egy dokumentumot. A dokumentum alapjában nem rendelkezik képekkel, sem táblázattal, viszont a szöveg és az adatok meg vannak adva a diákok számítógépének egy elérhető (jelölt) mappájában. Az összes feladat elvégzéséhez szükséges adat a diákok rendelkezésére áll.
  • Dolgozat!

    Dolgozat!
    A próbadolgozat mintájára épülő dolgozat, a diákoknak 45 perce van megírni a dolgozatot.