History of TUI

  • 2003 BCE

    Költségcsökkentés

    A vállalat a turizmusban megfigyelhető "pangás" ellen költségcsökkentésekkel akart védekezni. 2003-ban 260 millió, 2004-ben 100 millió eurót kívántak megtakarítani a túlélés reményében. A vállalat túlságosan nagy kiadásai is hozzájárultak ehhez a mélyponthoz, továbbá hiányosak voltak a befektetett eszközök terén, rosszul használták ki a légi útvonalaik és hoteljeik kapacitását.
  • 2000 BCE

    Névváltoztatás

    A Hapag Touristik Union névről a TUI Group nevére váltott a vállalat és belevetette magát az európai piacra. Először átvette a British Thomson Travel Groupot, aztán részesedést szerzett a Nouvelles Frontiereres francia túraszervező cégből, majd felvásárolta az egyik legnagyobb skandináv turisztikai vállalatot a Fritidsresort. Ezzel a TUI lett a legnagyobb turisztikai vállalat, több mint 200 turisztikai márkájával, világszerte.
  • 1997 BCE

    Belépés a turisztikai iparba.

    Ez a szolgáltató iparág jövője jó irányba tart, dinamikusan nő. Európa vezető szereplője szeretne lenni ebben az iparágban, ennek érdekében egy erőteljes akvizícióba kezdett. Első lépésben a még ekkor Preussag néven futó cég felvásárolta Hapag-Lloyd és a TUI Deutschland vállalatokat és Magic Life többségi tulajdonát.
  • 1995 BCE

    Kilépés az olvasztó- és a bányász iparból

    A profilváltás oka az évről-évre csökkenő jövedelmezőség, az iparág túlságos ciklikussága. Emellett döntő szerepet játszott az utolsó nagy német acélbánya bezárása is. Ez az iparági környezett egy "vörösödő óceán" lett.
  • A Thomas Cook többségi részesedésének megszerzése.

    A Preussag turisztikai divíziója a Hapag Touristic Union megszerezte a legnagyobb brit turisztikai és pénzügyi szolgálatokat nyújtó vállalat 24,9 százalékát.
  • Egyesülés

    Az összes vállalat a WORLD of TUI csoport név alatt egyesült. Ezzel teljesen átpozicionálva a turizmus iparágát.
  • A TUI Air Managment létrejötte.

    A Preussag megalapította a TUI Air Managmentet a 6 légitársaság központi irányítására.
  • Újabb átnevezés.

    A Preussag AG-t TUI AG névre változtatták.
  • A Nouvelles Frontieres teljes felvásárlása.

    A francia utazásszervező vállalat teljesen a TUI AG-hoz került.
  • Tui China létrehozása

    Megalapították a TUI China-t, mellyel a kínai turistáknak lehetőségük nyílt meglátogatni Németországot.
  • Fapados utak kialakítása

    Hamburgban létrehozták az első fapados utakat ajánló irodájukat, amellyel egyben a költségeket is csökkentették, pl. nem voltak katalógusok, dekoráció,stb, az utasok helyben is foglalhattak utakat.
  • A Touropa.com kialakítása.

    Létrehozták a Touropa.com online felületet, ahol az utazni vágyók online is foglalhattak utakat, de emellett az irodákban, a televíziókon keresztül és a telekommunikáció által is értékesítették útjaikat, ezzel megerősítve vezető helyét a közvetlen eladások piacán.
  • Belépés az indiai piacra és a CP ship vezetésének megszerzése

    A Le Passage to India 50 százalékának megszerzésével, majd a kanadai konténer hajózási vonal vezetésének megszerzésével új piacokat szerzett a vállalat
  • A legnagyobb lett.

    2005-ben a vállalat a legnagyobb all inclusive szolgáltatásokat nyújtó utazásszervező csoport lett a világon. Utasszállítás, csomagolás, transzfer, hotel elhelyezés, étkezés és szinte mindent ellátott, ami az utazással kapcsolatban szóba jöhet. A vállalat bevétele ebben az évben 14 milliárd euróra rúgott és több mint 18 millió ügyfélt mondhat magáénak.