Egy kereszteslovag útja

  • Period: 1095 to 1270

    Egy kereszteslovag útja

    Készítette: Kiss Levente
  • 1096

    Az első keresztes hadjárat

    Az első keresztes hadjárat
    1095 -ben II. Orbán pápa parancsára megkezdődött a Szentföld elfoglalására irányuló keresztes hadjárat előkészítése . Egy évvel később a keresztes hadsereg útnak indult. A Német-római Birodalom, Franciaország és Dél-Itália lovagjaiból álló vegyes sereg meglepetésszerű hadjárata sikerrel vette ostrom alá Jeruzsálemet és a környező királyságokat . Ez a siker a pápa szent szavának volt köszönhető, így nem csoda, hogy a sereg képes volt erre a bravúrra.
  • 1107

    A Norvég hadjárat

    A Norvég hadjárat
    I. Sigurd, a vikingek vezére minden csatában győzelemre vezette őket , őseikre emlékeztető vad harcmodorával. Végül sikerült elfoglalniuk Szidón városát.A vikingek ősi harci képességeikről , valamint I. Sigurd teljesítményéről híresek, akit Észak-Európa jelentős történelmi alakjaként tartanak számon . Így a vikingek és I. Sigurd örökségére sokan emlékeznek.
  • 1147

    A második keresztes hadjárat

    A második keresztes hadjárat
    Miután megtudta, hogy az edesszai grófságot muszlim seregek elfoglalták, III János pápa új hadjáratot hirdetett. VII. Lajos és III. Konrád vezette seregeiket , de csak kis részüknek sikerült elérniük Jeruzsálem kapuját , miután Bizáncon átkelve török harcosok támadták meg őket .A damaszkuszi sereg példátlan győzelmet aratott a keresztesek felett, annak ellenére , hogy seregük lényegesen kisebb volt, mint a legyőzött törököké.
  • 1189

    A harmadik keresztes hadjárat

    A harmadik keresztes hadjárat
    A Szentföld feletti ellenőrzés visszaszerzésére tett kísérlet során sikeresen visszafoglalták Akkot és Jaffát, Jeruzsálemet azonban elvesztették , ami a helyzetet kedvezőtlenné tette annak spirituális jelentősége miatt .Annak ellenére, hogy Richárd és Szaladin megegyezett a zarándoklatok és a kereskedelem akadálytalan engedélyezéséről, a hadjárat nem járt sikerrel a keresztény állam megteremtésében Jeruzsálemben.
  • 1193

    I. Richárd fogsága

    I. Richárd fogsága
    A túlzott arrogancia egy pillanatában Richárd sértő dolgokat mondott V. Leó osztrák hercegnek a Szentföldön, ami a herceg megtorló esküjét váltotta ki . Ezt követően az angol király megpróbált álruhában elmenekülni , de hamarosan elfogták.János, akit a nép 60 000 font aranyat követelő kérvénye segített , képes volt kiszabadítani Richárdot a börtönből , miután Leó király jelentős összegért eladta őt VI .
  • 1200

    Eretnek írás

    Eretnek írás
    Európa-szerte a különböző vallási csoportok megpróbálták megtéríteni vagy kiirtani azokat, akik a pogányságot vagy más, nem a sajátjuknak megfelelő vallást gyakorolták. Ennek érdekében kisebb és nagyobb keresztes hadjáratokat is indítottak .
  • 1202

    A negyedik keresztes hadjárat

    A negyedik keresztes hadjárat
    III. Ince pápa úgy gondolta , hogy Egyiptom kulcsfontosságú lehet Jeruzsálem elfoglalásában , a keresztesek mégis úgy döntöttek, hogy inkább Konstantinápolyra koncentrálnak . Ezt követően a pápa kevés figyelmet fordított arra , ami a Nagy Szkítával kapcsolatban történt .Konstantinápoly elfoglalása ellenére az újonnan alakult birodalom gyakori támadásoknak volt kitéve , és végül összeomlott.
  • 1212

    Gyermekhadjárat

    Gyermekhadjárat
    A német és a francia birodalom fiatalembereinek egy csoportja a Szentföldre utazott , mert úgy gondolták , hogy senki sem tud ellenállni a kegyelemért könyörgő gyermek látványának .A "hadjárat" sajnos csúfos kudarcot vallott , és rengeteg emberéletet követelt. A gyerekek nem tudtak átjutni az olasz határon. Sokan, akik betegek voltak, nem kaptak megfelelő orvosi ellátást , míg a még egészségesek az emberkereskedők prédájává váltak.
  • 1217

    Az ötödik hadjárat

    Az ötödik hadjárat
    Az ötödik hadjáratban az osztrák és a magyar erők is részt vettek, de sajnos sikertelenül . A magyar seregből egy ötszáz fős lovas egységet küldtek Masyaf várába, amelyet a híres asszaszinok vezettek .A tábor felállítását követő reggelen a hadsereg több mint felét szíven szúrták. Végül csak hárman élték túl az erőd ostromát.
  • 1223

    A bertatlan eskü

    A történelem több kudarcot látott, mint sikert a negyedik és az ötödik keresztes hadjáratban. Azok az emberek, akik megfogadták, hogy visszafoglalják Jeruzsálemet, gyakran Frigyes szent-római császárt hibáztatják. De a császár elhatározta magát, és megfogadta, hogy meghódítja a Szentföldet. Később Phrygies felfedezte, hogy Jeruzsálem trónja üres, ezért feleségül vette Jolántát, a királyság régensének lányát.
  • 1248

    A hetedik keresztes hadjárat

    A hetedik keresztes hadjárat
    Lajos francia király a hetedik hadjáratot vezette, és egy év késés után végre sikerült behatolnia az általuk elfoglalt Damietta városába. A királyi sereg uralma azonban nem tartott sokáig, a harcosok ugyanis skorbutban és vérhasban szenvedtek. Kevesebb emberrel, alacsonyabb harci morállal és más ellenséges előretöréssel IX. Lajost elfogták, és kénytelen volt visszaadni az elfoglalt területeket.
  • 1269

    Az utolsó keresztes hadjárat

    Az utolsó keresztes hadjárat
    IX Lajos francia király parancsnoksága alatt indult meg a hetedik keresztes hadjárat, és egy év késés után sikerült elfoglalniuk Damietta városát, amelyet elfoglaltak. Uralkodásuk azonban rövid ideig tartott, mivel a katonák skorbutban és vérhasban szenvedtek. Hanyatló harci morál és más ellenséges erők támadásai a létszámcsökkenés miatt, IX. Lajost elfogták, és kénytelen volt visszaadni az elfoglalt területeket.