Leonid glibov 4(1)

Леонід Глібов. Життєвий та творчий шлях

  • Народився майбутній поет

    Народився майбутній поет
    Український письменник, поет, байкар, видавець, громадський діяч народився у с. Веселий Поділ на Полтавщині.
  • Освіта

    Освіта
    Початкову освіту Л.Глібов здобув удома за допомогою матері. У 1840р. вступив до Полтавської гімназії, де почав писати вірші.
  • Перша поезія

    Перша поезія
    Першу поезію "Сон" молодий Глібов написав у 1841р.
  • Перша збірка поезій

    Перша збірка поезій
    У 1847р. вийшла його перша збірка російською мовою "Стихотворения Леонида Глебова" (50 віршів), за яку він отримав догану, так як гімназист не мав права щось робити без дозволу керівництва. Інспектор гімназії зробив Глібову належне "внушеніє" та пригрозив карцером. У цьому ж році важка хвороба змусила Глібова перервати навчання й повернутися додому.
  • Навчання

    Навчання
    Після невдалої спроби вступити на медичний факультет Київського університету він 1849 р. вступає до Ніжинського ліцею князя Безбородька.
  • Period: to

    Творчість

    Ліцеїсти захоплювалися читанням періодики й пробували писати самі. Байки Глібова, написані ним у Ніжині, здобули визнання товаришів і навіть деяких викладачів; зокрема професор теорії та історії літератури М. Тулов вважав, що «байки Л. Глібова у показі побутового життя українців — цілком самостійна й дуже цінна праця і є великим внеском у літературу». Ці байки разом з віршами та етнографічними записами друкувалися в 1853-1861 рр. у додатках до «Черниговских губернских ведомостей».
  • Працює вчителем

    Працює вчителем
    Після закінчення 1855 р. ліцею Глібова було призначено вчителем історії й географії в Чорному Осколі на Поділлі
  • Переїзд. Нова посада

    Переїзд. Нова посада
    1858 року поет переїздить до Чернігова, де дістає посаду вчителя географії в місцевій чоловічій гімназії, а згодом призначається наглядачем благородного пансіону при ній. Л. Глібов був учителем Петра Косача — батька Лесі Українки. Учні завжди з повагою відгукувалися про свого вчителя, знали напам'ять його байки.
  • Друк творів

    Друк творів
    Свої байки та вірші Глібов друкував у журналі «Основа», що з 1861 р. виходив у Петербурзі. У середині 1861 р. він почав видавати тижневик «Черниговский листок» (російською й українською мовами). Значну частину статей для «Черниговского листка» писав сам Глібов, публікуючи їх під кількома псевдонімами (Простодушний, Непостоянный Сотрудник, Капитан Ботвиван, Дідусь Кенир)
  • Перша збірка байок

    Перша збірка байок
    1863 р. у Києві в серії «Для народного читання» вийшла перша збірка байок Глібова. З'явившись у час сумнозвісного Валуєвського указу, яким заборонялося видавати книги українською мовою, вона відразу була заборонена для народних шкіл, а частина тиражу знищена.
  • Поліцейський нагляд

    Поліцейський нагляд
    З’явившись у час сумнозвісного валуєвського указу, яким заборонялося видавати книги українською мовою, перша збірка байок Глібова, відразу була заборонена для народних шкіл, а частина тиражу знищена. За зв’язки з членом підпільної організації «Земля і воля» І. Андрущенком у 1863р. Глібова було позбавлено права вчителювати, встановлено над ним поліцейський нагляд. Залишившись без роботи, Глібов виїхав у Ніжин до батьків дружини.
  • Повернення до Чернігова

    Повернення до Чернігова
    Тільки через два роки він зміг повернутися до Чернігова на посаду переписувача губернського статистичного комітету
  • Нова посада

    Нова посада
    Наприкінці 1867 р. Глібову вдається влаштуватися завідуючим чернігівською земською друкарнею. На цій посаді йому судилося пробути до кінця свого життя.
  • Друга книга байок

    У 1872 р. вдалося видати другу, доповнену в порівнянні з першою, книгу байок
  • Третя книга

    Третя книга
    Вдалося надрукувати третю збірку, що була передруком попередньої. Спроби надрукувати інші збірки Глібову не вдалися — перешкоджали цензурні заборони.
  • Period: to

    Псевдонім «дідусь Кенир»

    Байкар написав понад 50 віршованих загадок, жартівливих пісеньок та акровіршів для дітей. Ці дотепні, щирі, досконалі за формою твори друкувалися під псевдонімом «дідусь Кенир»
  • Останній день життя

    Останній день життя
    В пошані й славі, але майже зовсім сліпим доживає Л. Глібов останні свої дні. Від астми й хвороби серця на 66 році життя його не стало. Ясного й теплого осіннього дня Чернігів проводжав в останню путь свого улюбленого поета,