Зображення

За об'єктивом часу: розвиток фотоапаратів

  • Дагеротипія

    Дагеротипія
    Луї Дагер створює перший комерційний фотографічний процес – дагеротипію. Це перший успішний метод отримання фотографій.
  • Kodak і перший портативний фотоапарат

    Kodak і перший портативний фотоапарат
    Джордж Істмен випускає фотоапарат Kodak, перший портативний фотоапарат з рулоном фотоплівки. Слоган "Ви натискаєте кнопку – ми робимо все інше".
  • Leica I

    Leica I
    Ернст Лайц випускає Leica I, перший компактний фотоапарат, який змінює світ фотографії завдяки своїй портативності та якості зображення.
  • Nikon F

    Nikon F
    Nikon представляє Nikon F, один з перших однооб'єктивних дзеркальних фотоапаратів (SLR), що стає стандартом у професійній фотографії.
  • Перший цифровий фотоапарат

    Перший цифровий фотоапарат
    Інженером фірми Кодак, Стівом Сассоном, була створена перша працююча цифрова камера, в якій використовувалися світлочутливі елементи виробництва Fairchild. Важив агрегат 3,6 кілограма. Запис знімка вівся цілих 23 секунди: стільки часу було потрібно для того, щоб зображення було оброблено підключеним мікрокомп'ютером та записано на касету. Записані чорно-білі 0,01-мегапіксельні фотографії можна було відтворити за допомогою магнітофона і телевізора.
  • Цифрову камера MV-101

    Цифрову камера MV-101
    Компанія Fairchild випустила на ринок першу комерційну цифрову камеру MV-101, яка використовувалася на промислових конвеєрах для контролю за дотриманням технологічного процесу. MV-101 являла собою повноцінну цифрову камеру, зображення з якої оброблялися мікрокомп'ютером.
  • Перша кольорова відеокамера

    У 1980 році компанією Sony була розроблена перша кольорова відеокамера, в якості світлочутливого елемента в якій використовувалася ПЗЗ-матриця. З цього моменту події історії цифрової фотографії починають бурхливо розвиватися.
  • Sony Mavica

    Sony Mavica
    В цей час було представлено інший пристрій - Mavica (Magnetic Video Camera) з роздільною здатністю в 0.28 мегапікселів (570х490). Її можливості обмежувалися в записі окремих кадрів, тому вона є більше фотоапаратом, ніж відеокамерою
  • Процвітвння та розвиток компаній

    З 1984 по 1986 р. - час налагодження виробництва електронних фото- та відеокамер. Цим займалися фірми Canon, Nikon, Pentax та інші. Один від одного вони мало чим відрізнялися.
  • Камера зі змінною картою памʼяті

    Камера зі змінною картою памʼяті
    У 1988 році Fuji випускає апарат Fuji DS-1P з роздільною здатністю в 0.4 мегапікселі. Що цікаво, Fuji DS-1P була першою камерою, запис зображення з якої вівся не на магнітну стрічку, а на змінну карту пам'яті. Цілісність даних підтримувалася за допомогою невеликої батарейки.
  • Електронний пристрій зі спалахом

    Електронний пристрій зі спалахом
    З'являється електронна комерційна камера Logitech FotoMan FM-1. Пристрій записував чорно біле зображення з роздільною здатністю 0,09 Мп. Знімки зберігалися у вбудованій пам'яті, об'єм якої досягав 1 Мб, чого вистачало для зберігання 32-х знімків. Фотокамера володіла вбудованим спалахом та інтерфейсом підключення до комп'ютера.
  • Перший дзеркальний фотоапарат

    Перший дзеркальний фотоапарат
    Перший професійний дзеркальний цифровий фотоапарат має назву Kodak DСS 100. Розроблявся він на основі пристрою Nikon F3. Це означає, що до його створення було задіяно дві відомі компанії Kodak та Nikon. Запис фотографій проводився на окремий HDD диск, який важив аж 5 кг.
  • Маркетинговий хід від Apple

    Маркетинговий хід від Apple
    Також цифрові фотоапарати з'явилися і в компанії Apple. Він носить назву Apple QuickTake 100. Апарат робив знімки у двох роздільних здатностях: 640х480 або ж 320х200. В першому варіанті можна було зберігати 8 фотографій, в другому - 32. Живився пристрій від 3-х мікропальчикових батарейок.
  • Casio QV-11

    Casio QV-11
    В цьому році був випущений перший споживчий цифровик з LCD-видошукачем і поворотним дисплеєм - Casio QV-11
  • Sony Cyber-Shot

    Sony Cyber-Shot
    Так само розробники Sony створили пристрій Cyber-Shot
  • Apple QuickTake 150

    Apple QuickTake 150
    В цьому ж році компанія Apple випустила свій оновлений продукт - QuickTake 150
  • Перша побутова цифрова камера Kodak

    Перша побутова цифрова камера Kodak
    Він був анонсований в цьому ж році, як і три минулі. Мав внутрішній спалах, РК-дисплей стану, послідовний порт, автоматичне вимикання через 60 секунд, 37-міліметрову різьбу для додаткових об’єктивів, фіксоване значення ISO на 84 та налаштування експозиції вручну. Внутрішньої пам'яті, яка становила 4 Мб, було достатньо для зберігання 48 зображень HQ або 99 зображень із роздільною здатністю знімків. Зображення зі спалахом можна робити кожні 8 секунд, а без спалаху кожні 5 секунд.
  • Доступна цифрова камера від Fuji

    Доступна цифрова камера від Fuji
    Фотоапарат FujiFilm DS-300 подолав довгоочікуваний рубіж в 1 мегапіксель., тобто тепер його камера має 1.3 мегапіксельний сенсор. DS-300 не має РК-монітора на задній панелі, але має картку пам’яті. Таким чином отримані знімки можна було подивитися тільки вдома на комп’ютері.
  • Професійна дзеркальна цифрова камера

    Професійна дзеркальна цифрова камера
    У продажу з'явилася доступна широкому колу фотографів професійний дзеркальний цифровий пристрій Canon EOS 300D. Максимальна роздільна здатність - 3072 × 2048. Має вбудований спалах, що відкривається. Його вага без об'єктиву майже 700 г.
  • Нове покоління фотоапаратів Sony

    Нове покоління фотоапаратів Sony
    LT-A77 став значним кроком у розвитку концепції фотоапаратів з нерухомим напівпрозорим дзеркалом, отримавши великий та яскравий електронний видошукач з роздільною здатністю 2,4 млн пікселів. Серед інших технічних особливостей - система стабілізації сенсора, вбудований GPS-приймач, 19-точкова система фокусування, пиловологозахищений корпус і РК-дисплей, що володіє трьома ступенями свободи.
  • Новітні технології та створення фотографій

    Новітні технології та створення фотографій
    Нині на ринку є багато варіантів якісних бюджетних та дорожчих камер. Але вже зараз популярності набирає створення зображень та фотографій за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Також нові технології допомагають редагувати кадри, що були зроблені на камеру.