1568054186 7 2

Видатні психологи

  • Period: to

    Вільгельм Максиміліан Вунд

    Німецький фізіолог і психолог, відомий як засновник експериментальної психології. Вундт вивчав складові частини людської свідомості. Вундт у 1879 році відкрив першу в світі психологічну лабораторію, в якій проходили дослідження феноменів свідомості. Цей рік вважається роком народження психології як науки.
  • Period: to

    Зигмунд Фрейд

    Австрійський психолог, психіатр і невролог, засновник психоаналізу. Найбільш важливими є розробка трикомпонентної структурної моделі психіки (що складається з «Воно», «Я» і «Над-Я»), виділення специфічних фаз психосексуального розвитку особистості, створення теорії едипового комплексу, виявлення функціонуючих у психіці захисних механізмів, психологизація поняття «несвідоме», відкриття перенесення і контр-переносу.
  • Period: to

    Альфред Адлер

    Австрійський психолог, психіатр і мислитель, один з попередників неофрейдизму, творець системи індивідуальної психології. Його власний життєвий шлях, можливо, став важливою допомогою в створенні концепції індивідуальної теорії особистості.
  • Period: to

    Карл Густав Юнг

    Швейцарський психіатр, засновник одного з напрямків глибинної психології, - аналітичної психології. Завданням аналітичної психології Юнг вважав тлумачення архетипових образів, що виникають у пацієнтів.
  • Period: to

    Дональд Вудс Віннікотт

    Англійський психотерапевт вважається одним з найзначніших дитячем психоаналітиком нашого часу. Основний напрямок його робіт - вивчення найбільш раннього емоційного розвитку дитини. Їм розроблена концепція походження психозів, антисоціальних тенденцій, правильної (справжньої) і неправильної (фальшивої) структури "Я-САМ" (Self), стадії тривоги і хвилювання, а також концепція "перехідного об’єкта" ("посередника" між реально існуючої матір’ю і тим образом, який склався у дитини про матір).
  • Period: to

    Вільгельм Райх

    Австрійський і американський психолог, один із засновників європейської школи психоаналізу, єдиний з учнів Фрейда (так званих неофрейдистов, кожен з яких заснував власне вчення), що розвивав можливості радикальної соціальної критики: скасування репресивної моралі і вимога статевої освіти . Ідеї Райха вплинули на «нових лівих» на Заході.
  • Period: to

    Еріх Зелігманів Фромм

    Німецький соціолог, філософ, соціальний психолог, психоаналітик, представник Франкфуртської школи, один із засновників неофрейдизму і фрейдомарксізм.
  • Period: to

    Едвард Джон Мостін Боулбі

    Англійський психіатр, психоаналітик. Фахівець у галузі психології розвитку, психології сім”ї, психотерапії та психоаналізу, засновник теорії прив’язаності. Протягом ряду років займався психоаналізом та практичною психіатрією.
  • Period: to

    Абрахам Маслоу

    Видатний американський психолог, засновник гуманістичної психології.
  • Period: to

    Вірджинія Сатир

    Американський психолог, психотерапевт. Ідеї Вірджинії Сатир зробили великий вплив на розвиток сімейної психотерапії.
  • Period: to

    Олівер Вулф Сакс

    Британський невролог, доктор медицини. Відомий завдяки книгам, в яких він описує незвичайні випадки неврологічних хвороб у своїй практиці.
  • Period: to

    Мілгрем Стенлі

    Американський соціальний психолог, відомий своїм експериментом підпорядкування авторитету і дослідженням феномена «маленького світу» (експериментальне обґрунтування «правила шести рукостискань»).