Snimok

Доброчесність в українському законадавстві

  • Period: to

    Вираз «академічна доброчесність»

    До початку 2000-их у нормативно-правових актах можна було зустріти тільки вираз «академічна доброчесність»
  • Доброчесність згадується як одна з обов’язкових умов для державних службовців

    23 жовтня 2000 року Головне управління державної служби видало наказ, яким затвердило Загальні правила поведінки державного службовця, де доброчесність згадувалася як одна з обов’язкових умов для державних службовців. Однак жодних додаткових деталей щодо терміну в документі не було.
  • Концепція подолання корупції в Україні «На шляху до доброчесності»

    У 2006 році Президент України своїм Указом затвердив Концепцію подолання корупції в Україні «На шляху до доброчесності». Це був перший документ, в якому згадується перелік заходів для підвищення рівня доброчесності держслужбовців та суддів і контролю влади з боку громадянського суспільства. Проте і надалі без чітких формулювань.
  • Одним із принципів держслужби названо доброчесність

    У законі «Про державну службу» від 2011 року одним із принципів держслужби названо доброчесність. Але саме визначення з’явилося тільки через чотири роки — в новому ухваленому законі.
  • доброчесність стала обов’язковою умовою для роботи суддею.

    2 червня 2016 року доброчесність стала обов’язковою умовою для роботи суддею. Парламентарі внесли відповідні зміни до Конституції України. І того ж дня ухвалили закон, який зобов’язував суддів щорічно до 1 лютого подавати декларацію доброчесності