Kultūriniai renginiai tarpukario Lietuvoje

By Ignas
  • Period: to

    Kultūriniai renginiai tarpukario Lietuvoje

  • Vasario 16 d. minėjimas

    Vasario 16 d. minėjimas
    Vasario 16-oji švente tapo jau praėjus metams po Nepriklausomybės Akto pasirašymo. Tiesa, sąlygos švęsti buvo itin sunkios. Prie Alytaus prasiveržė bolševikų pajėgos ir Kaune bei visoje Užnemunėje buvo paskelbta karo padėtis. Švęsta su abejone, kad paskelbta nepriklausomybė gali ilgai netrukti.
  • Prezidento Antano Smetonos gimimo diena

    Prezidento Antano Smetonos gimimo diena
    Po 1926-ųjų gruodžio perversmo plačiai buvo švenčiami šalies lyderio Antano Smetonos gimtadieniai. Didžiausio dėmesio sulaukė 1934-aisiais minėtas 60-metis, kai šventės vyko daugelyje miestų. „Vyko estafetės bėgimai ir daug kitų pramogų“, – pasakojo doc. dr. K.Antanaitis.
  • Vytauto Didžiojo mirties 500-ųjų metų minėjimas.

    Vytauto Didžiojo mirties 500-ųjų metų minėjimas.
    Nė viena tarpukario šventė savo mastu neprilygo Vytauto Didžiojo mirties 500-ųjų metų minėjimui. Į šią valstybinę šventę buvo įtraukti visi nepriklausomos Lietuvos miestai.
    Buvo surengta Vytauto Didžiojo paveikslo kelionė per Lietuvą. Jis buvo atvežamas į kiekvieną miestelį. Ten vykdavo sutikimas su specialiai pagamintais, papuoštais vartais, sakomos kalbos. Paveikslas gabentas ir lėktuvais, ir automobiliais, ir žirgais, ir net neštas garbių asmenų.
  • Jūros diena Klaipėdoje

    Jūros diena Klaipėdoje
    „Kaip viena iš tokių naujų švenčių tarpukaryje buvo Jūros diena Klaipėdoje. Ji buvo labai rimtai organizuota ir pirmoje tokioje dienoje dalyvavo apie 60 tūkstančių dalyvių“, – kalbėjo istorikas.
    Lietuvos Respublikos prezidentas Antanas Smetona paskelbė šventės pradžią. Tarpukariu ji populiarino jūrą, jūreivystę ir jūrines profesijas. Šventėje dalyvaudavo svarbūs Lietuvos visuomenės atstovai, politikai.